Kontrolám na hraniciach sa nevyhnete! Polícia si posvieti na dodržiavanie karanténnych nariadení

NETKY.SK • 7 December 2021, 16:31 • 2 min
Kontrolám na hraniciach sa nevyhnete! Polícia si posvieti na dodržiavanie karanténnych nariadení

BRATISLAVA - Polícia dohliada aj na nerušený priebeh vakcinácie proti ochoreniu COVID-19.

slovakia

left justify in out

Polícia bude vykonávať náhodné kontroly karanténnych povinností osôb po vstupe na územie Slovenska cez vnútorné hranice aj počas nasledujúcich dvoch sobôt, teda 11. a 18. decembra. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.

 

img

 

"Polícia intenzívne kontroluje dodržiavanie protiepidemických opatrení. Maximálne využíva všetky dostupné sily a prostriedky prostredníctvom všetkých služieb Policajného zboru," povedala hovorkyňa s tým, že do kontrol sú zapojení aj policajti v civilnom oblečení.

 

Súvisiaci článok: Koalícia sa dohodla na ďalších protipandemických opatreniach! Lockdown sa bude týkať iba nezaočkovaných

 

Polícia dohliada aj na nerušený priebeh vakcinácie proti ochoreniu COVID-19. Podľa Bárdyovej sa policajti pri kontrolách zameriavajú predovšetkým na miesta so zvýšenou koncentráciou osôb, najmä vstupy do nákupných stredísk, reštauračných zariadení, prevádzok a podobne.

 

img

 

Taktiež úzko spolupracujú s regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva a poskytujú potrebnú súčinnosť pri kontrolnej činnosti dodržiavania nariadených opatrení. "Každý prípad nedodržania uznesení vlády SR, respektíve vydaných vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva SR, posudzujú individuálne," uzavrela.

 

Mohlo by vás zaujímať: Polícia sprísňuje kontroly na hraniciach. Za porušenie nariadení hrozia vysoké pokuty

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies