Koniec roka priniesol úmrtie bývalej prvej dámy

NETKY.SK • 1 Január 2021, 11:40 • 2 min
Koniec roka priniesol úmrtie bývalej prvej dámy

BRATISLAVA - Vo veku nedožitých 90 rokov zomrela vo štvrtok manželka prvého prezidenta SR Michala Kováča a bývalá prvá dáma Emília Kováčová.

slovakia

left justify in out

O úmrti informvala Kancelária prezidenta SR.

"Prezidentka Zuzana Čaputová, ako aj Kancelária prezidenta SR vyjadruje úprimnú sústrasť najbližšej rodine a pozostalým," uviedol hovorca prezidentky Strižinec. Emília Kováčová bola profesorkou na Ekonomickej univerzite v Bratislave. V rokoch 1966 až 1967 bola poverená vedením Katedry sociálneho rozvoja a práce Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity.

 

V roku 1993 sa stala po zvolení Michala Kováča za prvého prezidenta samostatnej Slovenskej republiky prvou dámou Slovenskej republiky. Venovala sa charite, ľuďom s postihnutiami, pomáhala tiež Slovenskému Červenému krížu a založila taktiež vlastnú nadáciu - Nadáciu Emílie Kováčovej. Mala dve deti, synov Juraja a Michala.

 

Správu budeme aktualizovaťtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ida Zaleznikova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies