Koniec Facebooku alebo Instagramu pre európskych používateľov?

NETKY.SK • 8 Február 2022, 09:43 • 2 min
Koniec Facebooku alebo Instagramu pre európskych používateľov?

Meta možno bude musieť vypnúť Instagram a Facebook v Európe, ak Európska únia a USA nedokážu dosiahnuť novú dohodu o pravidlách pre zdieľanie údajov, uviedla spoločnosť minulý týždeň v dokumente pre cenné papiere a burzu.

slovakia

left justify in out

Meta uviedla, že zvažuje vypnutie Facebooku a Instagramu v Európe, ak nebude môcť naďalej prenášať používateľské údaje späť do USA. Gigant sociálnych médií vydal varovanie vo svojej výročnej správe minulý štvrtok. Regulačné orgány v Európe v súčasnosti pripravujú novú legislatívu, ktorá bude určovať, ako sa budú údaje o používateľoch občanov EÚ prenášať cez Atlantik.

 

img


Spoločnosť Meta uviedla: „Ak nebude prijatý nový rámec transatlantického prenosu údajov a nebudeme sa môcť naďalej spoliehať na SCC (standard contractual clauses), alebo na iné alternatívne spôsoby prenosu údajov z Európy do Spojených štátov, pravdepodobne nebudeme schopní ponúkať množstvo našich najvýznamnejších produktov a služieb, vrátane Facebooku a Instagramu, v Európe.“ Spoločnosť dodala, že by to „podstatne a nepriaznivo ovplyvnilo naše podnikanie, finančnú situáciu a výsledky operácií“.

 

 

Možno vás zaujme: PriceRunner žaluje Google o 2,1 miliárd eurtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies