Kollár chápe kritiku nákupu ruských vakcín, prvoradé sú však podľa neho ľudské životy

NETKY.SK • 2 Marec 2021, 09:05 • 2 min
Kollár chápe kritiku nákupu ruských vakcín, prvoradé sú však podľa neho ľudské životy

BRATISLAVA - Boris Kollár víta akúkoľvek možnosť zlepšiť pandemickú situáciu. Chápe kritiku ohľadom Sputniku V, no na prvom mieste sú podľa neho ľudské životy.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Predseda Národnej rady Boris Kollár chápe kritiku, že pri kúpe ruských vakcín Sputnik V ide o neštandardné riešenie, ostatné vakcíny však podľa jeho slov aktuálne meškajú s dodávkamiReagoval tým na príchod prvých dávok ruskej vakcíny Sputnik V. 

 

img

 


Kollár víta akúkoľvek možnosť, ktorá pomôže zlepšiť aktuálnu pandemickú situáciu.

 

„V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že ide o ľudské životy. Navyše, vakcínou Sputnik V boli už očkované tisíce ľudí vo svete, preto predseda parlamentu pevne verí, že ľuďom, ktorí preukážu záujem o túto vakcínu, to bude umožnené aj na Slovensku,“ dodala hovorkyňa Jurcová.

Počas nasledujúcich dvoch mesiacov príde na Slovensko milión ruských vakcín a následne v máji a júni ďalší milión. Vakcína Sputnik V nie je registrovaná Európskou liekovou agentúrou.

 

Súvisiaci článok: Tajomné lietadlo, o ktorom média informovali, na Slovensko priviezlo vakcíny Sputnik V

 

Slovensko ju však môže používať ako neregistrovaný liek na základe rozhodnutia ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Z krajín Európskej únie ju používa len Maďarsko.

 

Súvisiaci článok: Šéf slovenskej diplomacie: Účasť Matoviča na letisku pri preberaní vakcín Sputnik V bola nevhodnátwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies