Atentát na premiéra SR Róberta Fica z iného pohľadu. Rozhovor s ex-operátorom 5. pluku špeciálneho určenia (OSSR) v novej relácii Uhol pohľadu. VIDEO

NETKY.SK • 30 Máj 2024, 17:00 • 3 min
Atentát na premiéra SR Róberta Fica z iného pohľadu. Rozhovor s ex-operátorom 5. pluku špeciálneho určenia (OSSR) v novej relácii Uhol pohľadu. VIDEO

V novej relácii spravodajského portálu Netky.sk s názvom Uhoľ pohľadu sme sa rozprávali s hosťom Romanom ex-operátorom 5. pluku jednotky špeciálneho určenia armády SR o atentáte na predsedu vlády Roberta Fica.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Dňa 15.05.2024 v čase krátko po 14:30 hod. sa v Handlovej odohrala nešťastná udalosť po zasadnutí rokovania vlády SR. Potom čo náš premiér / predseda vlády Róbert Fico vyšiel z budovy dom kultúry Handlová, v ktorej vláda rokovala prešiel po námestí baníkov smerom k davu ľudí. Tí tam stáli poza kovové zátarasy a s úsmevom vítali premiéra. Z davu ľudí sa ozvalo zvýšeným hlasom "Robo poď sem..." teraz už známeho atentátnika Juraja Cintulu 71 r., ktorý po tom čo premiér k davu pristúpil vytiahol zbraň CZ 75 kaliber 9 mm a začal streľbu smerom na pána Fica. Zasiahol ho štyrmi ranami do oblasti brucha, hrude a ruky, ktorými ťažško zranil predsedu vlády. Následne bol páchateľ okamžite eliminovaná ochrankou a tajnými príslušníkmi štátnych zložiek z davu. Páchateľ prežil a bol zadržaný. 

 

S Romanom sme sa rozprávali o tomto nešťastnom incidente. Ex-operátor bol príslušníkom OSSR SR v 5. tom pluku. Pre bližšie vysvetlenie si povedzme niečo o tomto útvare.

5. pluk špeciálneho určenia, skrátene 5. PŠU (čestný názov Žilinský pluk Jozefa Gabčíka) je elitný pluk, súčasť Síl pre špeciálne operácie Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Úzko spolupracuje s Útvarom osobitného určenia Prezídia Policajného zboru. V septembri 2011 bol pluk prvýkrát nasadený do bojových podmienok – do operácií ISAF v Afganistane. Pluk sídli v Žiline.

Ex-operátor absolvoval počas svojej aktívnej služby niekoľko misií, napríklad aj v Iraku. Jeho znalosti su nie len teoretické, ale aj praktické. Taktiež počas výkonu služby sa zúčastňoval rôznych opercií napríklad aj ochrana VIP osôb v krízových oblastiach. 

Po jeho aktívnom pôsobení a ukončení jednotlivých misií sa dostal na pozíciu inštruktora 5. pluku, kde pripravoval nových špeciálov. 

 

S ex-operátorom sme sa rozprávali o priebehu celého incidentu. Zhodnotili sme pozitívne aj negatívne stránky zásahu ochranky premiéra. 

"Výbornú prácu urobil tajný policajt tkz. STRÁŽNY ANJEL v dave čo stál a okamžite po začatí strelby zo zadu zakročil voči atentátnikovi."

"Atentátnici podľa mojich znalostí sú buď pod vplyvom drog, alebo antidepresív, alebo sú silne radikalizovaný. To či bol, alebo nebol pod vplyvom nejakej psychotropnej prípadne antidepresívnej látky ukáže vyšetrovanie orgánov činných v trestnom konaní." Vyjadril sa Roman.

Na záver nám Roman porozprával o tom akej práci sa venuje aktuálne v živote. Spolu sme popriali a naďalej prajeme pánovi premiérovi skoré zotavenie z tejto nešťastnej a odsúdeniahodnej situácie. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Zdroj: Redakcia Netky, Peter Vince, Zdroj obrázok: Redakcia Netky, Zdroj video: redakcia Netky, sk.wikipedia.org,
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies