Ivan Korčok ocení Magdalénu Vášáryovú

NETKY.SK • 8 Marec 2022, 18:17 • 2 min
Ivan Korčok ocení Magdalénu Vášáryovú

BRATISLAVA - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) udelí v stredu v priestoroch Palugyayovho paláca v Bratislave ocenenia trom úspešným ženám, ktoré prispeli k rozvoju slovenskej zahraničnej služby.

slovakia

left justify in out

Medzi nimi bude aj bývalá štátna tajomníčka rezortu diplomacie a veľvyslankyňa Magdaléna Vášáryová.

 

img

 

„Laureátky pracovali počas celej svojej profesionálnej kariéry v oblasti diplomacie a medzinárodných vzťahov. Pôsobili tiež vo vedeckom a pedagogickom priestore, vychovávali mladú generáciu diplomatov a diplomatiek a na pôde medzinárodných a mimovládnych organizácií otvárali tému postavenia žien v spoločnosti a zvýšenia povedomia o tejto problematike,“ priblížil komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

 

Podujatie je súčasťou série aktivít s názvom Ženy v diplomacii venovaných ženám v medzinárodnej politike, zahraničných vzťahoch, v medzinárodných organizáciách, ako aj v rozvojových a humanitárnych projektoch vo svete.

 

Prečítajte si tiež: Zeman vyznamenal Gotta, Bohdalovú, Remeka aj Zelenského

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies