Hrdinský čin spoločnosti Novavax s vakcínami!

NETKY.SK • 6 August 2021, 13:19 • 2 min
Hrdinský čin spoločnosti Novavax s vakcínami!

NEW YORK - Americký výrobca vakcín Novavax požiadal regulačné úrady v Indii, Indonézii a na Filipínach o povolenie núdzového použitia jeho očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Ponúka tak svoju vakcínu niektorým nízkopríjmových krajinám skôr ako bohatým štátom, ktoré majú veľké zásoby očkovacích látok. V neskoršej časti tohto mesiaca Novavax plánuje požiadať o preskúmanie zo strany Svetovej zdravotníckej organizácie, na základe ktorého môže byť jeho vakcína súčasťou globálneho programu vakcinácie COVAX.

 

img

 

Prečítajte si: WHO vyzýva ľudstvo, aby s očkovaním treťou dávkou vakcíny ešte počkalo


Generálny riaditeľ Novavaxu Stanley Erck označil žiadosť o schválenie vakcíny v Indii, Indonézii a na Filipínach za „dôležitý krok k prístupu k miliónom dávok bezpečnej a efektívnej vakcíny v krajinách s naliehavou potrebou dostať pandémiu pod kontrolu“. Vakcíny Novavaxu sa jednoduchšie skladujú a prepravujú a už dlhšie sa očakáva, že zohrajú dôležitú rolu pri zvýšení dodávok v chudobných krajinách.

 

img


V júni Novavax uviedol, že jeho vakcína má približne 90-percentnú účinnosť proti symptomatickému priebehu COVID-19. Vyplynulo to zo štúdie na vzorke 30-tisíc ľudí v USA a Mexiku. Očkovacia látka bola účinná aj voči variantom koronavírusu. Vedľajšie účinky vakcíny boli väčšinou mierne.

 

img

Spoločnosť Novavax uviedla, že smeruje k produkcii do 100 miliónov dávok vakcíny mesačne v treťom kvartáli a 150 miliónov mesačne v závere tohto roka.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies