Greta si za svojím názorom stojí, neodradia ju ani najvyšší politici

NETKY.SK • 24 Január 2020, 15:35 • 2 min
Greta si za svojím názorom stojí, neodradia ju ani najvyšší politici

DAVOS - Najznámejšia aktivistka, ktorá bojuje proti zmenám klímy odbila kritiku a výsmech zo strany amerického ministra financií Stevena Mnuchina a uviedla, že jeho vyjadrenia "pravdaže nemajú žiadny vplyv" na ňu ani ostatných bojovníkov proti klimatickým zmenám.

slovakia

left justify in out

Vyjadrenie Grety Thunberg

Sedemnásťročná Švédka poukázala okrem iného aj na to, že mladých aktivistov "stále niekto kritizuje. Nemôžeme sa zaoberať takýmito vecami," vyhlásila a zdôraznila, že jej prioritou je pritiahnuť pozornosť a kroky na boj proti globálnemu otepľovaniu. "Situáciou sa nezaoberajú ako krízou, ktorou v skutočnosti je," konštatovala mladá bojovníčka.

 

img

 

Zosmiešnenie na medzinárodnom fóre 
Mnuchin sa ešte počas včerajšieho dňa na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose pokúsil zosmiešniť ekologických aktivistov a vyhlásil, že ich požiadavky sú nereálne, pretože idú proti zákonom ekonomiky. Mnuchin sa v Davose veľmi tvrdo postavil na stranu uhoľného priemyslu a vyhlásil, že nie je správne tento sektor utlmovať, pretože by to znamenalo prepúšťanie veľkého počtu ľudí, ktorí v ňom pracujú.

 

img

 

Viac sa dozviete v článku Americký minister financií zosmiešnil aktivistov, toto je dôvod

 

Odbitie mladej aktivistky v Davose
"Čo je ona, hlavná ekonómka?" obul sa americký minister financií do Grety. Zároveň jej odkázal, nech nepoučuje ekonómov, ale radšej sa zbalí a odíde najprv sama vyštudovať ekonomiku.

 

img

 

Skleníkové plyny
Práve uhoľný priemysel pritom stojí za vypúšťaním väčšiny skleníkových plynov, teda javom, ktorý podľa vedcov rapídne zhoršuje klimatické zmeny.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies