Heger označil zvolanie mimoriadnej schôdze za prejav strachu strany Smer a Hlas

NETKY.SK • 26 Máj 2021, 12:23 • 2 min
Heger označil zvolanie mimoriadnej schôdze za prejav strachu strany Smer a Hlas

BRATISLAVA – Premiér Eduard Heger dnes na pôde Národnej rady vysvetľuje okolnosti stretnutia najvyšších predstaviteľov štátu v budove Slovenskej informačnej služby (SIS).

slovakia

left justify in out

Počas prerušenej mimoriadnej schôdze na tlačovom brífingu predseda vlády Eduard Heger v úvode povedal, že si ctí občanov SR a všetkých poslancov NR SR, čo je aj dôvod, prečo dnes prišiel do parlamentu vysvetliť okolnosti okolo utajovaného stretnutia v SIS.

 

Heger poukázal na zatrašovanie polície

„Pamätám si časy, keď som bol v minulom volebnom období v opozícií schôdze, kedy už ani koaliční poslanci nemohli bojkotovať schôdze, ktoré sme zvolali. Pamätám si časy, keď sa bývalí premiéri či už Fico alebo Pellegrini, vyvršovali na opozícií a ponižovali opozičných poslancov. My to robíme inak, pretože si ctíme občanov SR,“ začal Heger.

 

Doplnil, že zvolanú mimoriadnu schôdzu vyvolal strach lídra strany Smer-SD Roberta Fica a predsedu mimoparlamentnej strany Hlas-SD Petra Pellegriniho, ktorý podľa premiéra udržiavali „pri živote“ systém nezaslúžených privilégií, korupcie a beztrestnosti pre tzv. našich ľudí.

 

„To boli ich ľudia, za ktorých dnes kopú a zvolávajú tlačovky, pričom sú poháňaní strachom, pretože teraz za to majú niesť zodpovednosť,“ skonštatoval Heger s tým, že to bola práve súčasná vládna garnitúra, ktorá rozviazala ruky polícii.

 

Vláda píše novú históriu krajiny

Pripomenul, že Slovensko sa umiestnilo na 60. mieste v rebríčku korupcie. „A to len preto, že tu predchádzajúca garnitúra budovala svoje impérium a ovládala orgány činné v trestnom konaní,“ povedal rozhorčený premiér.

 

„Spomeňme si na časy, kedy z úst ministra vnútra a ďalších zaznievali slová o tom, že skutok sa nestal. Počujete to z našich úst. My píšeme inú históriu. Históriu Slovenska ako právneho štátu,“ predniesol premiér. 

 

Heger tiež doplnil, že krajina potrebuje funkčnú políciu a súdnictvo. Vyjadril sa aj k neverejnému rokovaniu NR SR, kde poslancov informoval o stretnutí najvplyvnejších ľudí v štáte v SIS.

 

Prečítajte si tiež: Schôdza NR SR bola prerušená. Poslanci chcú previezť obvineného Vladimíra Pčolinského z väzby do parlamentu

 

Stretnutie sa môže opakovať

Informoval ich tiež o tom, že ak to bude nevyhnutné, stretnutie sa uskutoční znova, pretože cieľom vlády je problémy riešiť. „Nebudeme tvrdiť, že sa skutky nestali a pchať hlavy do piesku ako pštrosy. Budeme konať v záujme bezpečnosti občanov SR, lepšieho života na Slovensku a obnovy dôvery v štát,“ skonštatoval.

 

Zároveň vyzval opozičných poslancov, aby prestali zastrašovať verejnosť svojimi vystúpeniami. Zdôraznil, že Slovensko stojí pred obrovskou výzvou – Plán obnovy, ktorá krajine pomôže sa pohnúť vpred. 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies