Schôdza NR SR bola prerušená. Poslanci chcú previezť obvineného Vladimíra Pčolinského z väzby do parlamentu

NETKY.SK • 26 Máj 2021, 11:14 • 2 min
Schôdza NR SR bola prerušená. Poslanci chcú previezť obvineného Vladimíra Pčolinského z väzby do parlamentu

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady SR (NR SR) prerušili neverejnú schôdzu, ktorá sa týka stretnutia najvyšších predstaviteľov štátu v budove Slovenskej informačnej služby (SIS).

slovakia

left justify in out

Schválili totiž procedurálny návrh, aby z väzby priviezli bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského. Novinárom to v parlamente povedal Ondrej Dostál (klub SaS). Dodal, že návrh predniesol nezaradený poslanec Tomáš Taraba a po ňom aj predseda strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico.

„Teraz NR SR bude čakať, či privezieme bývalého riaditeľa SIS z väzby. Momentálne prebieha grémium," podotkol Dostál. Podľa jeho slov nemá vedomosť, že by už niekoho doviezli z väzby do pléna NR SR.

 

„Neviem, akým spôsobom by to mohlo súvisieť s priebehom schôdze a s tým, čo má byť prebraté na schôdzi, pretože sa pán Vladimír P. nezúčastnil na tom stretnutí, o ktoré má ísť," zdôraznil Dostál.

To, že Dostál informoval médiá o danom procedurálnom návrhu, označil predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina) za trestný čin.

 

Na novinársku otázku, prečo hlasoval za to, aby priviezli Vladimíra Pčolinského z väzby do parlamentu, odpovedal, že to tak cítil. „Stále som presvedčený o tom, že kolúzna väzba sa nadužíva," dodal na tlačovej konferencii.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies