ECB uvažuje, že požiada štáty eurozóny o navýšenie základného kapitálu

NETKY.SK • 14 December 2010, 08:02 • 2 min
ECB uvažuje, že požiada štáty eurozóny o navýšenie základného kapitálu

ECB uvažuje, že požiada štáty eurozóny o navýšenie základného kapitálu

slovakia

left justify in out

Európska centrálna banka (ECB) uvažuje nad tým, že požiada členské štáty eurozóny o navýšenie základného kapitálu pre prípadné straty v dôsledku nákupu štátnych dlhopisov. Pre agentúru Reuters to dnes uviedli zdroje z ECB.
      Jeden zo zdrojov informoval, že zatiaľ nie je isté, o aký objem financií by banka mohla požiadať, podľa druhého zdroja však medzi diskutovanými možnosťami bolo aj zdvojnásobenie kapitálu.
      Ako jeden zo zdrojov uviedol, ECB sa obáva potenciálnych strát v dôsledku nákupu dlhopisov. "V tejto chvíli nakupujeme dlhopisy v relatívne nízkom objeme, ale čo po tom, ak sa objem nákupov zvýši a ak by hodnota dlhopisov náhle o 30 % klesla?" dodal.
      Vedenie ECB informácie zatiaľ nekomentovalo.
      V súčasnosti dosahuje objem upísaného základného kapitálu banky takmer 5,8 miliardy eur. Na kapitáli ECB sa podieľajú všetky centrálne banky 27 členských štátov Európskej únie, pričom podiel 16 krajín tvoriacich eurozónu dosahuje 70 %.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies