Septembrové parlamentné voľby budú stáť viac ako 16,8 miliónov eur

NETKY.SK • 13 Jún 2023, 12:00 • 2 min
Septembrové parlamentné voľby budú stáť viac ako 16,8 miliónov eur

BRATISLAVA - Septembrové voľby do Národnej rady (NR) SR majú stáť vyše 16,8 milióna eur. Vyplýva to z harmonogramu organizačno-technického zabezpečenia volieb, ktoré Ministerstvo vnútra (MV) SR predložilo do medzirezortného pripomienkovania.

slovakia

left justify in out

Materiál má schváliť vláda. Obsahuje aj úlohy a lehoty pre ústredné orgány štátnej správy, okresné úrady a obce súvisiace so zabezpečením volieb. Financie na vykonanie volieb nie sú podľa rezortu vnútra zohľadnené v rozpočte kapitoly MV a ani v rozpočte Štatistického úradu (ŠÚ) SR. "Na zabezpečenie prípravy a vykonania volieb do Národnej rady Slovenskej republiky v roku 2023 je potrebné uvoľniť finančné prostriedky pre kapitolu Ministerstva vnútra Slovenskej republiky vo výške 13.686.875 eur a kapitolu Štatistického úradu Slovenskej republiky vo výške 3.148.630 eur," píše sa v predloženom materiáli.

 

Peniaze pre rezort vnútra pôjdu najmä na úhrady náhrady mzdy členom volebných komisií a na odmeny členom a zapisovateľom okresných a okrskových volebných komisií. Z balíka sa zaplatí aj tlač hlasovacích lístkov, metodických a informačných materiálov a volebných tlačív, ako aj zabezpečenie hlasovania poštou, zabezpečenie činnosti volebných komisií, vybavenie volebných miestností, a tiež ochrana verejného poriadku v deň konania volieb. Peniaze pôjdu aj na výdavky spojené s prevádzkou a nevyhnutnou úpravou volebných miestností a na elektronické komunikačné spojenie volebných komisií. Peniaze pre ŠÚ SR zahŕňajú výdavky na spracovanie výsledkov volieb.

 

Rezort doplnil, že zriadených bude 49 okresných volebných komisií a tiež okresná volebná komisia pre voľbu poštou. Predpokladá 6010 okrskových volebných komisií a 20 okrskových volebných komisií vytvorených pre osobitný okrsok. Odmena člena okrskovej volebnej komisie bude vo výške 62,2 eura, predseda okrskovej volebnej komisie dostane 80,86 eura a zapisovateľ okrskovej volebnej komisie 77,75 eura.

 

Predčasné parlamentné voľby budú v sobotu 30. septembra. Volebná kampaň sa začala 9. júna, keď predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) vyhlásil termín volieb. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies