Prváci základných škôl môžu od samosprávy dostať 40 eur

NETKY.SK • 3 August 2022, 17:00 • 2 min
Prváci základných škôl môžu od samosprávy dostať 40 eur

BRATISLAVA – Prváci z bratislavského Ružinova, ktorí v školskom roku 2022/2023 začnú navštevovať základnú školu, môžu získať od mestskej časti finančný príspevok vo výške 40 eur. Ružinovská samospráva o tom informovala na svojom webe.

slovakia

left justify in out

O príspevok môže požiadať ktorýkoľvek z rodičov dieťaťa, v prípade, že rodičia sú manželmi a dieťa sa nachádza v ich spoločnej starostlivosti. Taktiež môže o príspevok žiadať rodič, ktorému bolo dieťa zverené do starostlivosti na základe rozhodnutia súdu, a aj osoba, ktorej bolo dieťa zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia súdu.

 

img

      

Podmienkou poskytnutia príspevku je trvalý pobyt zákonného zástupcu dieťaťa v Ružinove. Pri žiadaní o príspevok je potrebné predložiť občiansky preukaz. Ak má dieťa iné priezvisko ako rodič, je potrebné priložiť fotokópiu jeho rodného listu.

 

img

      

Mestská časť uviedla, že v prípade, ak si občan vyberie možnosť vyplatenia príspevku priamo v pokladnici, môže si ho vyzdvihnúť osobne v pokladnici miestneho úradu, a to do 30 dní odo dňa doručenia tohto oznámenia. Pri prevzatí je potrebné preukázať sa platným občianskym preukazom. Návštevu úradu by si mali ľudia vopred dohodnúť. Samospráva pripomína, že príspevky sa vyplácajú až po nástupe detí do školy.

 

Možno vás zaujme: Rodiny s deťmi môžu počas víkendov spoznávať Slovensko za jedno eurotwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies