Na Zvolenskom zámku bude v auguste nočná prehliadka i noc svetových videoklipov

NETKY.SK • 29 Júl 2023, 10:00 • 2 min
Na Zvolenskom zámku bude v auguste nočná prehliadka i noc svetových videoklipov

ZVOLEN - Nočná prehliadka zámku či ukážky svetových videoklipov môžu zažiť počas augusta návštevníci Slovenskej národnej galérie (SNG) na Zvolenskom zámku. Podujatia sú súčasťou letnej ponuky SNG. Ako informuje SNG, už 1. augusta sa uskutočnia rozprávkové nočné prehliadky zámku.

slovakia

left justify in out

"Návštevníci sa môžu prejsť nádvorím a chodbami, po ktorých kráčali uhorskí králi a kráľovné, a zažiť pravú atmosféru noci na zámku," uvádza galéria. Príbehmi budú sprevádzať Rytieri Vir fortis.

V piatok 4. augusta sa uskutoční Noc najlepších svetových videoklipov s Petrom Konečným, šéfredaktorom a zakladateľom najstaršieho slovenského špecializovaného filmového portálu Kinema.sk. Program je určený všetkým, ktorí majú radi výnimočnú hudbu a jej filmové obrazy.

V sobotu 5. augusta sa návštevníci môžu zúčastniť na lektorskom výklade o Zvolenskom zámku, jeho histórii a expozíciách SNG, ktoré sa v jeho priestoroch nachádzajú. Výklady sa v auguste konajú každú sobotu. V ten istý deň bude aj vernisáž Zuzany Kochánkovej. Umelkyňa sa venuje hľadaniu krásy vo všetkých veciach, najmä v architektúre a mestských priestoroch. "V jej dielach sa objavujú realistické zobrazenia miest a budov, ktoré ju oslovujú svojou krásou," približuje SNG. 

V stredu 9. augusta bude špeciálne sprevádzanie zámkom. Uskutoční sa na nádvorí a v interiéri zámku, kde rodiny s deťmi čaká niekoľko tvorivých úloh a pohybových aktivít.

"Hravou formou sa zoznámite s výchovou kráľových rytierov a kráľovniných dvorných dám. Dozviete sa, aké boli rytierske cnosti a vyskúšate si niektoré zo slobodných umení, ktoré museli v minulosti ovládať synovia aj dcéry bohatých šľachticov," pripomína galéria.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: TASR Foto: centralslovakia.eu
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies