Čínske úrady sa snažia zabrániť stádu divých slonov vojsť do obývaných oblastí

NETKY.SK • 3 Jún 2021, 06:38 • 2 min
Čínske úrady sa snažia zabrániť stádu divých slonov vojsť do obývaných oblastí

PEKING - Úrady v Číne sa snažia odradiť od obývaných oblastí stádo 15 divých slonov, ktoré opustili svoju rezerváciu a blížia sa k veľkému mestu Kchun-ming.

slovakia

left justify in out

Zriadili barikády a s pomocou jedla sa ich pokúšajú odlákať od miest, kde žijú ľudia. Podľa štátnej tlačovej agentúry Sin-chua slony už počas svojho 500-kilometrového putovania narobili škody na poľnohospodárskej pôde v odhadovanej výške 6,8 milióna čínskych jüanov.

 

 Úrady nevedia, prečo stádo opustilo svoju rezerváciu pri meste Pchu-er. V skupine bolo 16 jedincov, podľa vlády sa však dva vrátili do rezervácie a jeden slon sa počas putovania narodil. Minulý týždeň sa slony šesť hodín túlali ulicami mesta E-šan, kde úrady varovali obyvateľov, aby zostali vo svojich domovoch.

 

Prečítajte si tiež: Útok na Reinharda Heydricha s krycím názvom operácia Antropoid

V stredu sa stádo nachádzalo v Jü-si, zhruba 20 kilometrov od sedemmiliónového Kchun-mingu, uviedla Sin-chua. Zábery z dronov, ktoré monitorujú pohyb stáda, ukazujú šesť dospelých samíc, troch dospelých samcov, tri mladšie jedince a tri mláďatá. Podľa tlačovej agentúry slony sleduje 360-členná pracovná skupina so 76 autami a deviatimi dronmi.

Odborník na slony ázijské Čchen Ming-jung sa vyjadril, že incident je z hľadiska vzdialenosti najdlhšia migrácia divých slonov zaznamenaná v Číne. Podľa neho je možné, že líderka stáda asi  nemá skúsenosti a so skupinou zablúdila.

 

Prečítajte si: Príspevky pre opatrovateľov sa majú od júla zvýšiť!
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies