Boris Kollár: Chceme poznať odpovede a nechceme, aby bol tento proces vyšetrovania zdržiavaný

NETKY.SK • 13 Marec 2021, 16:40 • 2 min
Boris Kollár: Chceme poznať odpovede a nechceme, aby bol tento proces vyšetrovania zdržiavaný

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina) žiada dotknuté orgány, aby nezdržiavali vyšetrenie obvinení riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra P. Uviedol to na dnešnom mimoriadnom vyhlásení pred budovou NR SR.

slovakia

left justify in out

 Podľa ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina) je zvláštne, že v prípade riaditeľa SIS je možné vypočúvanie svedkov aj bez zbavenia mlčanlivosti.

Tiež tvrdí,  že SIS mala v minulosti dve veľké kauzy - kauzu Lexa a kauzu Gorila. V oboch prípadoch sa čakalo na zbavenie mlčanlivosti svedkov aj obvinených, ktorí dovtedy neboli obvinení. „Chcem sa spýtať, že ako je možné, že v týchto kauzách bolo nutné žiadať o zbavenie mlčanlivosti aj svedkov aj obvinených príslušníkov SIS a teraz je stanovisko možné,“ povedal Krajniak.

 

Súvisiaci článok: Využije bývalý riaditeľ SIS svoje právo vyjadriť sa k skutočnostiam?

Podľa šéfa rezortu práce je celé obvinenie voči Vladimírovi P. postavené na výpovedi bývalého príslušníka SIS, ktorý ale nebol zbavený mlčanlivosti. Z uznesenia podľa Krajniaka vyplýva, že obvinení sú Zoroslav K. a Vladimír P. Obvinené však neboli dve osoby, ktoré sa tak isto zúčastnili údajnej finančnej transakcie medzi Zoroslavom K. a Vladimírom P. Obaja obvinení pritom vinu popierajú, zatiaľ čo zvyšné dve osoby, ktoré sa údajnej transakcie zúčastnili vinu priznali, no obvinené nie sú.

 

Súvisiaci článok: Zadržaný šéf tajných Vladimír Pčolinský strávil noc v cele


Krajniak si myslí, je podozrivé, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala riaditeľa SIS deň po tom, ako Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR začal 10. marca stíhanie vo veci, ktorú predtým oznámil riaditeľ SIS.

„To znamená, že sa jedná o podozrenie z trestnej činnosti príslušníkov policajného zboru. Lebo to je kompetencia Úradu inšpekčnej služby, preverovať podozrenia z trestnej činnosti príslušníkov policajného zboru. A na druhý deň NAKA vybrala a zrealizovala riaditeľa SIS,“ dodal Krajniak.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miloš Cíbik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies