Čínska vláda zakázala výstup na Mount Everest, bojí sa prenosu vírusu

NETKY.SK • 15 Máj 2021, 17:02 • 2 min
Čínska vláda zakázala výstup na Mount Everest, bojí sa prenosu vírusu

PEKING - Čína zakázala výstup na Mount Everest z jej územia. Vláda sa obáva, že horolezci môžu do krajiny priniesť koronavírus zo susedného Nepálu. V piatok o tom informovala štátna agentúra Sin-chua.

slovakia

left justify in out

Tento krok odráža úroveň opatrnosti, akú Čína prijala v rámci boja s pandémiou. Krajine sa podarilo na svojom území z veľkej časti obmedziť šírenie vírusu, no Nepál zažíva rekordné prírastky infikovaných aj mŕtvych.

 

img

Čína vydala na jar povolenie na výstup na najvyššiu horu sveta 38 osobám, pričom všetci sú občania Číny. Nepál vydal povolenie 408 osobám. V krajine malo niekoľko horolezcov pozitívny test na COVID-19 po tom, ako ich previezli z táborov dolu.

 

Prečítajte si tiež: Počas desiatich rokov stúpla populácia v Číne o 72 miliónov ľudí


V máji býva väčšinou najideálnejšie počasie na zdolanie vrchu. Čína predtým vyhlásila, že postaví separačnú líniu na vrchole hory, aby tak zabránila ľuďom v kontakte s hocikým z nepálskej strany. Nepriblížila však, ako to chcela urobiť.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies