Bývalé letovisko Harmónia ožije dobovým piknikom, otvorí letnú sezónu.

NETKY.SK • 23 Jún 2023, 16:00 • 2 min
Bývalé letovisko Harmónia ožije dobovým piknikom, otvorí letnú sezónu.

Bratislava/Modra - Bývalé letovisko Harmónia v Modre v Pezinskom okrese ožije cez víkend opäť dobovým piknikom. Mesto ním v sobotu (24. 6.) otvorí letnú turistickú sezónu. Pripravená bude dobová módna prehliadka, replika prvého česko-slovenského auta Tatra Prezident z roku 1897, veterány, tanečné vystúpenia či tvorivé dielne pre deti. "Vyvetrajte skrine a oblečte si niečo pekné tematické, zoberte si piknikové koše, ležadlá, deky. Kto má chuť, môže sa zapojiť do súťažnej dobovej módnej prehliadky a predviesť prvorepublikovú módu," pozýva riaditeľ Kultúrneho centra v Modre Ján Sklenár.

slovakia

left justify in out

Na pikniku budú vystavené vozidlá z Veterán klubu Turčianske Teplice i historické traktory. Milovníkov histórie, jedla či vína poteší burza vinylových platní, pozeranie nemého filmu s klavírnym sprievodom, komentované prehliadky historických víl v Harmónii, lokálne gastro i modranské víno. Chýbať nebude ani bábkové divadlo či hra na flašinet alebo verklík, ktorý navodí atmosféru rakúsko-uhorských miest, keď hracie skrinky na kolesách dotvárali veľkomestský charakter. Atmosféru doplní charleston, swing, dixieland, traditional, ragtimejazz či populárne piesne 50. až 70. rokov.

 

img

Historický model Tatra Prezident z roku 1897, ktorého replika bude prítomná na pikniku.

 

V rámci sprievodného programu pripravili organizátori aj skautské hry a tvorivé dielne. Rodiny s deťmi sa môžu naučiť niečo o lese, sledovať budú môcť umelca zachytávajúceho štetcom objekty a atmosféru na lúke Otčenáške či pozorovať hviezdy na nočnej oblohe s modranským observatóriom. Kyvadlovú dopravu a okružné jazdy po okolí zabezpečí vláčik Prešporáčik. Letovisko Harmónia, niekdajšie vyhľadávané rekreačné miesto založené na sklonku 19. storočia, navštevovali "lufťáci" z celej strednej Európy. Najväčší rozvoj priniesla letovisku tzv. Belle Époque alebo krásne obdobie. Spojené s ním sú historické vily, tančiareň, reštaurácie, turistika či budovanie vyhliadok a rozhľadní. Neskôr pokračoval počas "zlatej éry", ako sa obdobie prvej polovice 20. storočia nazýva. Podujatie organizuje Kultúrne centrum Modra v spolupráci s mestom Modra. Podujatie finančne podporilo Ministerstvo dopravy SR. 

 

img

Zábery dobovej atmosféry, ktorou bude prekypovať Modranský piknik.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies