Je to na hranici zdravia! Biatlonistov trápia extrémne nízke teploty

NETKY.SK • 5 Február 2019, 15:23 • 2 min
Je to na hranici zdravia! Biatlonistov trápia extrémne nízke teploty

CANMORE - Extrémne nízke teploty pod mínus 28 stupňov Celzia trápia momentálne biatlonistov počas tréningov pred štartom 7. kola Svetového pohára v kanadskom stredisku Canmore.

slovakia

left justify in out

Napriek problémom s počasím neplánujú organizátori podujatia meniť program. "Podľa predpovede počasia by sa malo v najbližších dňoch otepliť. Preto nič nebráni štartu a momentálne nie sú potrebné žiadne úpravy programu," uvádza sa v stanovisku tlačového oddelenia Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU), ktoré priniesol portál orf.at.

Už od nedele uverejňovali biatlonisti na sociálnych sieťach fotografie, ktoré ich pri tréningu zachytávajú s viacerými vrstvami oblečenia a ďalšími ochrannými prvkami proti extrémnemu chladu. V bode 6.6 pravidiel IBU sa uvádza, že preteky sa nemôžu uskutočniť, ak teplota klesne pod mínus 20 stupňov Celzia.

"Samozrejme budeme pozorne sledovať predpoveď počasia, aby sme neohrozili zdravie pretekárov," informovala IBU. Otvárací ceremoniál naplánovaný na utorok museli organizátori zrušiť.

Vo štvrtok 7. januára sú v Canmore na programe vytrvalostné preteky mužov (18.00 h SEČ) a žien (22.10 h SEČ). V sobotu 9. januára sa uskutočnia štafety mužov (20.30 h SEČ) a žien (22.45). Program 7. kola uzavrú v nedeľu súťaže s hromadným štartom mužov (19.00 h) a žien (22.00 h SEČ).

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies