Česko poslalo na Ukrajinu desiatky tankov

NETKY.SK • 5 Apríl 2022, 16:45 • 2 min
Česko poslalo na Ukrajinu desiatky tankov

PRAHA - Česko v utorok poslalo na Ukrajinu niekoľko desiatok tankov typu T-72 a bojových vozidiel BVP-1. Vojenská technika pochádza z mobilizačného skladu českých ozbrojených síl. TASR správu prevzala z portálov Novinky.cz a Echo24.cz.

slovakia

left justify in out

Ide o staršie typy nemodernizovaných tankov T-72, ktoré mala česká armáda v zálohe, a staré bojové vozidlá československej výroby BVP-1. Vozidlá sú darom českej armády, na ktorom sa dohodli spojenci v rámci NATO. Majú pomôcť Ukrajine pri pozemnej obrane pred ruskými útokmi.

 

„Verím, že sa v týchto dodávkach podarí pokračovať. Ukrajinská armáda to teraz veľmi potrebuje," uviedol v príspevku na Twitteri poslanec Ondřej Benešík z KDÚ-ČSL.

 

img

 

Ministerka obrany Jana Černochová však detaily dodávky odmietla konkretizovať: „Prepáčte, nemôžem k tomu povedať viac. Zúri tam vojna a my tým vrahom s písmenom Z nebudeme nič uľahčovať."

 

Česko je jednou z mála krajín, ktoré mohli Ukrajine tento typ vojenskej techniky poskytnúť. Z okolitých štátov nimi disponuje len Slovensko, ktoré ich ale nemá dostatok, a Maďarsko, ktoré dodávky zbraní na Ukrajinu odmieta a zakázalo aj ich transport cez svoje územie.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies