Na Slovensku podľahla koronavírusu prvá zdravotná sestra

NETKY.SK • 5 Január 2021, 08:58 • 2 min
Na Slovensku podľahla koronavírusu prvá zdravotná sestra

BRATISLAVA - O úmrtí informoval riaditeľ kancelárie Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) Lukáš Kober.

slovakia

left justify in out

Koronavírusu na Slovensku podľahla prvá zdravotná sestra. "Naša kolegyňa prehrala boj s týmto ochorením dňa 29. decembra 2020. Je to prvá, nám známa obeť spomedzi sestier," uviedol Kober. Ochoreniu podľahla vo veku 55 rokov.

"Svoju starostlivosť poskytovala dlhé roky starším pacientom na oddelení dlhodobo chorých či v zariadení sociálnych služieb vo Veľkom Krtíši. Vo VšNsP vo Veľkom Krtíši pracovala od roku 2012 na internom oddelení, od novembra 2020 na oddelení urgentného prímu. V období pandémie sa aktívne podieľala na prípravách a reprofilizácii covidových traktov," doplnil riaditeľ kancelárie SK SaPA. Bola tiež držiteľkou ocenenia Biele srdce na regionálnej úrovni.

Kober zároveň upozornil, že pri neustále sa zvyšujúcom počte zdravotníkov, ktorí sa pri výkone práce nakazili koronavírusom, je riziko, že počet obetí bude pribúdať. Je podľa neho potrebné pravidelne sledovať, zaznamenávať a analyzovať údaje o infekciách a úmrtiach zdravotníckych pracovníkov. "Zatiaľ sa tak nedeje a údaje sú ťažko dostupné," dodal.

 

Rodine a príbuzným SK SaPA vyjadruje úprimnú sústrasť a my v redakcii sa pripájame. 
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ida Zaleznikova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies