Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. jún. 2023Stanislava
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
31.03.2023 15:30 Zaujímavosti
V Žiari nad Hronom rozmiestnili prvých 100 elektrických kolobežiek
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.03.2023 15:30 Zaujímavosti

V Žiari nad Hronom rozmiestnili prvých 100 elektrických kolobežiekŽiar nad Hronom - Princíp využívania verejných elektrických kolobežiek v Žiari nad Hronom bude fungovať prostredníctvom aplikácie v mobilnom telefóne.


V Žiari nad Hronom rozmiestnili prvých 100 verejných elektrických kolobežiek. Súkromná spoločnosť do pilotného projektu v meste investovala približne 80.000 eur, prevádzku kolobežiek budú zabezpečovať Technické služby Žiar nad Hronom. V niektorých lokalitách mesta bude jazda na kolobežke obmedzená. Samospráva o tom informuje na svojej webovej stránke.
Elektrické kolobežky v Žiari nad Hronom sú pre verejnosť dostupné od štvrtka (30. 3.), rozmiestnené boli na viacerých miestach. Nachádzajú sa napríklad na námestí, na sídlisku Etapa, pri mestskom kultúrnom stredisku, na Hviezdoslavovej ulici, pri nemocnici, na autobusovej stanici, pri športovej hale či na sídlisku Pod vršky. Elektrické kolobežky sú nastavené na štandardnú rýchlosť 25 kilometrov za hodinu, v niektorých lokalitách, ako je napríklad Námestie Matice slovenskej, však bude ich rýchlosť obmedzená.
"Systém máme nastavený tak, že sa bude dohliadať na to, kde sa kolobežky nachádzajú a akým spôsobom sa pohybujú. Ohraničili sme mesto a je určená presná trasa, kadiaľ sa na nich môžu ľudia pohybovať. Nejaké zóny sme aj vyčlenili, napríklad mestský park, kde sa zatiaľ nebude dať kolobežkou ísť a automaticky ju vypne," priblížil riaditeľ mestských technických služieb Igor Rozenberg. Výdrž batérie kolobežiek je približne 30 až 35 kilometrov.
Princíp využívania verejných elektrických kolobežiek v Žiari nad Hronom bude fungovať prostredníctvom aplikácie v mobilnom telefóne. Prenájom kolobežky bude stáť jedno euro, ktoré sa po bezpečnom umiestnení kolobežky zákazníkovi vráti späť. Poplatok za jazdu je 0,2 eura za minútu. Samospráva pripomína, že elektrické kolobežky sú určené pre osoby staršie ako 15 rokov a pre jazdu na kolobežke platia vo všeobecnosti rovnaké pravidlá ako pre bicykle.
Projekt umiestnenia e-kolobežiek v Žiari nad Hronom je výsledkom spolupráce mestských technických služieb a spoločnosti TIER Mobility Slovakia. Jej materská spoločnosť prevádzkuje elektrické kolobežky, bicykle a skútre vo viac ako 560 mestách v 30 krajinách sveta.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/ KB Netky

Foto:  FBNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok