Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. jan. 2022Bohdana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Podpredseda Rady federácie Konstantin Kosachev, Ruská federácia.
Podpredseda Rady federácie Konstantin Kosachev, Ruská federácia.
14.07.2021 15:08 Zahraničie
V Rusku odmietli odporúčania Európskeho súdu, manželstvá osôb rovnakého pohlavia nebudú povolené
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.07.2021 15:08 Zahraničie

V Rusku odmietli odporúčania Európskeho súdu, manželstvá osôb rovnakého pohlavia nebudú povolené



MOSKVA – Rusko nebude dodržiavať odporúčania Európskeho súdu pre ľudské práva týkajúce sa uznávania manželstiev osôb rovnakého pohlavia, pretože je to v rozpore s Ústavou. Vyhlásil to podpredseda Rady federácie Konstantin Kosachev.


"Vnútroštátne právne predpisy podliehajú Európskemu dohovoru o ľudských právach. Keď sme ich ratifikovali, stali sa súčasťou našej legislatívy. Nájdite mi v dohovore kde sa spomína o manželstve rovnakého pohlavia. Nie je o tom ani slovo, všetko sú to interpretácie ECHR", povedal Kosachev.

 

Zároveň dodal, že akékoľvek interpretáciev ústavnej oblasti neprijateľné. Kosachev pripomenul, že základný zákon obsahuje článok, v ktorom sa uvádza, že manželstvo je zväzkom muža a ženy.

 

 

Podpredseda Štátnej dumy Petr Tolstoj, ktorý sa vyjadril k odporúčaniam Európskeho súdu pre ľudské práva Ruskej federácii (ďalej len RF) uznať manželstvá rovnakého pohlavia, v utorok uviedol, že rešpektovanie súkromného a rodinného života je v Rusku už plne zabezpečené.

 

Poznamenal, že z Ústavy RF ani z medzinárodných právnych záväzkov ktoré táto krajina preberá, nevyplýva povinnosť vytvárať podmienky na propagáciu, podporu a uznávanie zväzkov osôb rovnakého pohlavia.

 

 

"Rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva, ktoré údajne zaväzuje Rusko uznať manželstvá osôb rovnakého pohlavia, nemá nič spoločné s našou realitou a je v rozpore s ruskou legislatívou", povedal Tolstoj.

 

Európsky súd pre ľudské práva predtým vydal rozhodnutie, v ktorom uviedol, že neexistencia právneho mechanizmu umožňujúceho registráciu vzťahov vo zväzku rovnakého pohlavia porušuje Európsky dohovor o ľudských právach.

 

 

Aj keď Európsky súd pre ľudské práva uznáva, že ruská ústava podporuje "tradičné chápanie manželstva", vyjadril názor, že metódy uznávania rodín osôb rovnakého pohlavia odlišné od úradnej registrácie nie sú v rozpore s najvyšším zákonom štátu.

 

Zdroj:   https://ria.ru/20210713/espch-1741138902.html

https://ria.ru/20210713/tolstoy-1741134563.html

    



reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: N.R Netky.sk RIA.ru

Foto:  Facebook, Pixabay



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok