Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
04.01.2021 07:32 Zaujímavosti
Do temnoty sa narodil najväčší kráľ
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.01.2021 07:32 Zaujímavosti

Do temnoty sa narodil najväčší kráľKeď kalendár ohlásil prvý január a s ním sa svet dočkal tak dlho očakávaného nového začiatku, dúfalo sa v polnočný zázrak.


Nádejalo sa, že bude dostatočné úporné želanie a všetko zlé pominie, akoby stačilo len to, že čas ukázal dvanástu hodinu.

 

Sklamanie
O to väčšie sklamanie nastalo a o to viac otázok povstalo, keď sa neudialo vonkoncom nič. Áno, dátum aj rok sa prepísali, aj sviatočné obdobie sa skončilo, ale akýsi všeobecný strach žije ďalej a vzrastá s každou zlou správou bez ohľadu na to, či ju počuť z obrazovky televízie alebo z úst kohosi blízkeho.

 


Je to temnota, ktorá, zdá sa, nemá pomyseľnú bodku. Preto si človek potrebuje pripomínať, že najväčší kráľ a najkrajší dar, sa tiež vynoril v úplnej tme.


Nebolo miesto
Istý cisár v hlbokej minulosti vydal príkaz, že sa má zapísať celá zem. Každý prichádzal do rodného mesta, aby tak vyhovel žiadosti, krajina sa hýbala pod náporom cestujúcich.

 

Výnimkou nebola ani krásna dievčina Mária, sprevádzal ju verný a milujúci snúbenec Jozef. Stalo sa však, že keď sa povinnosť naplnila, Márii sa priblížil deň pôrodu. Čakala totiž zasľúbené dieťa, ktorého počatie mal na svedomí Duch svätý.

 

 

Pre bábätko sa miesto nenašlo, nijaký hostinec sa ho nechystal prichýliť, a tak sa dvojica s novorodeniatkom uchýlila do maštale. Chlapček Ježiš bol zavinutý do plienok a v tichosti prebiehal jeho zrod v ľudskom tele.


Noc
Bola noc, všade vládla tma a navyše sa aj dosť ozimilo. Svoje o tom vedeli i pastieri, ktorí pre prácu nedobrovoľne trávili bezsenné hodiny na poli. Ich úlohou bolo strážiť ovce a veru, nebolo to nič veselé.


Vtom sa ale rozsvietilo a do temnoty vstúpilo nebeské svetlo. Zjavil sa anjel, ktorý zvestoval čosi neuveriteľné.


Z jeho slov vyplynulo, že sa narodil kráľ, že konečne Boh poslal na svet syna, aby v určenom čase vykúpil ľud a aby bol odpustený každý hriech a priepasť medzi Stvoriteľom a stvorením aby sa navždy vymazala.

 


Nastala radosť, ozval sa nebeský chór a pastieri sa presvedčili, že je to ozajstná pravda, a nie je v nej ani zrnko lži.


Prečo si Boh vyvolil obyčajného pastiera na oznámenie najlepšej správy, aká kedy bola? Pamätá na to, že človek sa neraz nachádza v situácii, ktorá sa na prvý a aj druhý pohľad javí ako nikdy nekončiaca tma.

 

Doprostred ničoty svieti a ohlasuje zvesť, že Ježiš je záchrana, že v ňom je láska a aj nádej. Kto uverí, neotrasie ním nič.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok