Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. jún. 2022Adriána
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Michal Škombár píše rád sci-fi príbehy s netradičným koncom
Michal Škombár píše rád sci-fi príbehy s netradičným koncom
24.03.2020 07:16 Kultúra
Spisovateľ Michal Škombár píše knihy bradou a má recept na to, ako prečkať dlhší čas doma
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.03.2020 07:16 Kultúra

Spisovateľ Michal Škombár píše knihy bradou a má recept na to, ako prečkať dlhší čas domaMichal Škombár je výnimočný. Pravdaže, Boh vtiskol výnimočnosť do každého ľudského tvora, ale nie každý v nej kráča, pretože občas je ľahšie nebyť sám sebou.


Aj z čiernej je biela
Michalova jedinečnosť vyplýva z lásky k životu, zo schopnosti vyrobiť aj z čiernej bielu, z múdrosti a odvahy neskrývať názor. Hoci hýbe iba dvoma palcami na rukách a sánkou, naučil sa neplakať nad nedostatkom, ale usmievať sa vďaka tomu, čo má. A on toho veru má dosť, ako autor je totiž originálny tak v štýle, ako aj vo výbere spracovaných tém. Knihy píše bradou, ale ani zďaleka to neznižuje jeho talent.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dnes vyšiel článok v magazíne Šarm :) #magazinšarm #clanok #rozhovor #books #knihy #interwiew #life

Príspevok, ktorý zdieľa Michal Škombár (@michalskombar),

 

Druhý v poradí

Michal sa narodil ako druhorodený syn, privítala ho milujúca rodina a tešila sa z neho v prostredí Moravy. Keďže staršia sestra Ivanka bola zdravá, podozrenie na akúkoľvek chorobu, ktorá by sa mala u neho prejaviť, bolo vylúčené. Až neskôr sa ukázalo, že chybný gén zapríčinil chradnutie svalstva. Krutá diagnóza hovorila, že sa nielenže nepostaví, ale sa ani nedožije dospelosti. Jeho silný duch však predčil akúkoľvek obavu, a hoci je telo tenučké, osobnosť spôsobí, že na neho zabudnúť nebude možné.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#ekniha #michalškombár #vydavatelstvoelist #martinus #novakniha #tlacenaverziauzvauguste #book #newbook

Príspevok, ktorý zdieľa Michal Škombár (@michalskombar),

 

Je doma

Michal sa nedávno vyjadril k aktuálnej situácii, pričom sa zameriava najmä na nutnosť zatiaľ len dobrovoľnej karantény.


„Som doma. Facebookom sa šíri táto výzva a ja ju plne podporujem. Niektorí ľudia chytajú z predstavy byť dlhší čas doma depky. Ja som bol zavretý doma aj niekoľko mesiacov a poviem vám, že sa to dá v pohode zvládnuť," píše spisovateľ.


To tajomstvo sa nachádza v mysli, teda v jej nastavení. Pridajú sa k tomu aj zatvorené oči, fantázia sa prispôsobí a odcestuje. A ostatné zmysly? Tie sa ľahko poddajú, pretože jednoducho tomu vzrušeniu neodolajú.


„Pri počúvaní hudby si zavriem oči a predstavím si, že som na koncerte. Rovnako to robím aj pri pozeraní filmov a navodím v sebe pocit, že som v kine. A takto by som mohol pokračovať ďalej a ďalej. Máte možnosť rozvinúť svoju predstavivosť. To malé dieťa je vo vás stále ukryté. Stačí ho len vypustiť," radí Michal Škombár a nejedného tým inšpiruje a prinúti k pozastaveniu.


A aby rozptýlenie plynulo o čosi príjemnejšie, je možnosť začítať sa aj do jeho diel. Viac TU!

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Facebook Michal ŠkombárNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok