Testovaných na slovensku
185596
Infikovaných na slovensku
1526
Infikovaných svetovo
6717987
Úmrtí svetovo
393474
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. jún. 2020Laura
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
08.02.2019 13:57 Domov
Prezident podpísal zákon, ktorý zavádza podporu zelenej nafty
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.02.2019 13:57 Domov

Prezident podpísal zákon, ktorý zavádza podporu zelenej naftyBRATISLAVA - Poľnohospodárom bude štát uhrádzať časť zaplatenej spotrebnej dane z minerálnych olejov. Vyplýva to z návrhu zákona o poskytnutí pomoci v poľnohospodárskej prvovýrobe z dielne koaličnej SNS, ktorý počas dnešného dňa podpísal prezident SR Andrej Kiska.


Zákon systémovo určí spôsob poskytovania štátnej pomoci v poľnohospodárskej prvovýrobe, konkrétne na stabilizáciu dôležitej časti prevádzkových nákladov. Zmeny pri zelenej nafte sa podľa SNS nebudú dať zneužiť. Podpora bude konkrétne určená na stanovené plodiny rastlinnej výroby a konkrétne na hospodárske zvieratá pri živočíšnej výrobe. 

 

"Slovenskí farmári kupujú drahšie palivá, energie, ale aj hnojivá a taktiež majú vyššie náklady na pracovnú silu v porovnaní so susednými štátmi," vysvetlil počas schvaľovania v parlamente predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák.

 

 

Farmári majú žiadosť o pomoc predkladať Pôdohospodárskej platobnej agentúre na základe výzvy. Tá žiadosti skontroluje a posúdi splnenie podmienok a následne uhradí poľnohospodárovi kompenzáciu v sume verifikovanej výšky pomoci.

 

 

Návrh zákona presne určuje aj pomoc poskytovanú platobnou agentúrou, a to najviac na množstvo určené v normatíve spotreby minerálneho oleja. Normatív spotreby oleja v rastlinnej výrobe a na veľkú dobytčiu jednotku v živočíšnej výrobe zverejní platobná agentúra vo výzve. Predpokladaný objem pomoci je rozpočtovaný na úrovni približne 30 miliónov eur ročne v rokoch 2019 až 2021. Zákon začne platiť na Slovensku od 1. apríla 2019.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASR, Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok