Hamšík dvoma gólmi prispel k výhre Neapola nad Čechovou Bolognou

NETKY.SK • 26 August 2013, 07:42 • 2 min

RÍM - V úvodnom nedeľňajšom zápase 1. kola nového ročníka talianskej Serie A zvíťazili futbalisti Inter Miláno nad FC Janov 2:0. V drese zdolaného tímu odohral celý duel slovenský reprezentant Juraj Kucka.

V drese Neapola začal siedmu sezónu stredopoliar Marek Hamšík, ktorý prispel k hladkej výhre jeho SSC nad Bolognou v pomere 4:0 dvoma presnými zásahmi. Prvý zaznamenal 26-ročný ťahúň neapolskej ofenzívy v nadstavenom čase prvého polčasu, druhý pridal po zmene strán v 63. minúte. V 71. minúte Hamšík prenechal miesto na ihrisku Mertensovi za búrlivého aplauzu publika. Debut v Serii A si pripísal v drese zdolaného tímu Hamšíkov krajan Marek Čech, ktorý hral do 72. minúty. Na lavičke Neapola zažil víťaznú premiéru nový španielsky kormidelník Rafael Benitez.