Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. feb. 2023Zdenko
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
18.11.2022 12:00 Kultúra
TIP NA KNIHU Dvaja priatelia a jedna neuveriteľná dohoda. Pastor vymení kostol za krčmu a krčmár sa zasa presťahuje do cirkvi. Ako to môže dopadnúť?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.11.2022 12:00 Kultúra

TIP NA KNIHU Dvaja priatelia a jedna neuveriteľná dohoda. Pastor vymení kostol za krčmu a krčmár sa zasa presťahuje do cirkvi. Ako to môže dopadnúť?Bolo by celkom veselé, keby sme si tak smeli odskočiť zo svojho života do života niekoho iného, vymenili by sme si povolania, vyskúšali by sme si cudzie problémy a spoznali neznámych ľudí alebo by sme sa viac spriatelili s tými, čo doteraz boli len známi.


Pravdepodobne by to bola obohacujúca skúsenosť, lebo by sme si uvedomili, čo všetko máme a že nie sme jediní, komu sa občas dýcha ťažko. Pochopili by sme, že nikto, či už robí to alebo ono, nemá dokonalý svet, lebo ten je iba jeden a nanešťastie pre nás, je nedokonalý.

 

Keďže je ale nereálne môcť si to overiť naozaj, aspoň si o tom prečítajme v knihe od Debbie Macomber s názvom Duch Vianoc, ktorá je síce krátka čo sa týka počtu strán, ale obsahovo veľmi bohatá.

 

 

Babička

 

Na začiatku je istá stará mama, s vnúčatami, nezbednými a zvedavými, ktorých sa nedá uchlácholiť len tak. A ona je žena síce stará, ale dobrá a trochu aj prefíkaná, nuž zvolí iný spôsob, aby ich nemusela naháňať po celom dome, zaujme tým, že vyrozpráva príbeh. Vraj je to najlepší príbeh, aký pozná a ony, deti predtým také urečnené, odrazu stíchnu a počúvajú. Počúvajú o dvoch mužoch, o Vianociach a...

 

 

Dvaja muži

 

Sú to dvaja muži, na pohľad rozdielni. Peter je pastor, a jeho osobnosť tomu i zodpovedá, je pokojný a pokorný, trpezlivý a mierumilovný. Neodsudzuje, robí, čo vie, aby pomáhal a má toho vyše hlavy. Pravda, jeho priateľ Hank, najlepší, akého má, mu neverí, že jeho povolanie je únavné, myslí si, že je to len vysedávanie v kostole a raz za týždeň prihovorenie sa k veriacim. To on, on má toho až po krk, jeho miestom zamestnania je krčma a tam sa treba starať o toľko vecí, o toľko zákazníkov. V noci aj cez deň, neúnavne sa tam drie.

 

Výmena

 

Ako asi tušíte, títo dvaja milí priatelia sa dohodnú, že si svoje pozície vymenia, že ten, kto bol v krčme, bude na niekoľko dní k dispozícii cirkvi a ten, čo dal kostolu srdce, sa pokúsi spriateliť sa s krčmou. Nevybrali si na takúto dohodu práve najlepšie obdobie, lebo sa blížia Vianoce, čo znamená, že sa ani jeden z nich nezastaví. Ale obaja súhlasia, lebo sú presvedčení, že keď si ten druhý vyskúša, aké je to byť v jeho koži, ihneď zuteká s ospravedlnením na perách.

 

Zábavná

 

Duch Vianoc je zábavná kniha, v ktorej sa občas stane, že utečie mulica a prechádza sa v noci po ulici, (nie, to nie je metafora), alebo sa kdesi objavia nahnevaní motorkári, ktorí budú pastora upodozrievať, že je v skutočnosti drogový díler.

Príbeh má veľmi pekné posolstvo, síce ošúchané vo viacerých podobách už aspoň tisíc ráz, ale aj tak je stále potrebné si ho pripomínať. Škoda len, že strán je tak málo, knihe by iste prospeli, lebo takto niektoré scény nedostávajú takú pozornosť, akú si zaslúžia. V každom prípade je to rozprávka pre dospelých, krásna a nevinná, biela ako ten sneh, ktorý snáď na Vianoce príde. A ak by aj nenasnežilo, nič to, možno Debbie Macomber svojím talentom vynahradí aj chýbajúce.reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela MihokováNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok