Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Vyslúžilcom komunizmu zrejme okrešú dôchodky
Vyslúžilcom komunizmu zrejme okrešú dôchodky
24.02.2021 12:35 Domov
Bývalým komunistickým predstaviteľom odoberú dôchodkové benefity
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.02.2021 12:35 Domov

Bývalým komunistickým predstaviteľom odoberú dôchodkové benefityBRATISLAVA - Vznikne pracovná skupina, ktorá sa zameria na dôchodkové benefity bývalých komunistických predstaviteľov a ich blízkych.


Vláda dnes zriadila pracovnú skupinu pre odobratie nezaslúžených benefitov v oblasti dôchodkového zabezpečenia predstaviteľom komunistického režimu. Túto pracovnú skupinu bude viesť buď minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak, alebo ním poverený zástupca.

 

 

Členov tejto skupiny by mal minister práce ustanoviť do 1. marca. Následne by mal do 30. apríla informovať vládu o záveroch a odporúčaniach pracovnej skupiny.

 Cieľom skupiny je pri odobratí nezaslúžených benefitov odborne posúdiť najvhodnejšiu metódu, vrátane jej konkrétneho legislatívneho prevedenia. Za úlohu majú i pripraviť potrebné odborné podklady, najmä z oblasti dôchodkového zabezpečenia.

 

 

Dôvodom je príprava návrhu zákona o odobratí nezaslúžených benefitov predstaviteľom komunistického režimu. Skupina by mala nájsť aj riešenie v súvislosti s pretrvávajúcimi problémami štátnych orgánov pri plnení povinností podľa zákona o sprístupnení dokumentov o činnosti bezpečnostných zložiek štátu 1939 – 1989 a o založení Ústavu pamäti národa.

Činnosť pracovnej skupiny je zameraná na dôchodkové dávky poberané vrcholovými politickými predstaviteľmi komunistického režimu, príslušníkmi jeho ozbrojených zložiek a funkcionármi inštitúcií zodpovedných za riadenie týchto zložiek

 

 

Zameria sa aj na dôchodkové dávky ich najbližších príbuzných, teda vdov a vdovcov. Ich výška je totiž odvodená od nezaslúžených benefitov, respektíve dôchodkov, zmienených predstaviteľov komunistického režimu.
 

Súvisiaci článok: Poslanci rozhodli, že námestia či ulice nesmú byť pomenované po komunistoch, v parlamente sa strhla vášnivá diskusiareklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Pixabay/ Fb Komunistická strana Slovenska - KSSNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok