Andreja Sekeru delia tri výhry od finále konferencie, koľkokrát vystrelil na Francouzov tím?

NETKY.SK • 23 August 2020, 08:10 • 2 min

V kanadsko-americkej NHL sa v noci začala prvá semifinálová séria Západnej konferencie.

Edmonton – Sily si zmerali hokejisti Dallasu Stars, v ktorom hráva aj slovenský hokejový reprezentant Andrej Sekera. Spolu so svojimi spoluhráčmi do tejto série vstúpili úspešne, keď “lavínu“ z Colorada zdolali 5:3. Kľúčovou bola prvá päťka Dallasu, ktorá hráčov z Denveru zdolala dohromady ôsmymi kanadskými bodmi. Rodák z Bojníc - obranca Andrej Sekera - odohral za Dallas Stars takmer 12 minút, počas ktorých raz vystrelil na bránu a zaznamenal aj po dva "hity" a plusové body.

V zápase si od 24. min zachytal aj český brankár Pavel Francouz, ktorý musel nahradiť zraneného Philippa Grubauera. "Je to zlá správa, čas ukáže, ako dlho bude mimo hry. Momentálne to neviem odhadnúť, no určite nepredpokladám, že by sa na ľad vrátil v najbližších dňoch. Nateraz ho musí zastúpiť Francouz," povedal tréner Jared Bednar.

2. kolo play off NHL:
      Edmonton
      semifinále Západnej konferencie - 1. zápas:
      COLORADO AVALANCHE - DALLAS STARS 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
      Góly: 6. MacKinnon (Landeskog, Rantanen), 25. Landeskog (MacKinnon, Girard), 39. MacKinnon (Girard, Kadri) - 4. Seguin (Benn, Radulov), 10. Comeau (Oleksiak, Heiskanen), 17. Radulov (Benn, Faksa), 30. Radulov (Seguin, Benn), 49. Hintz (Dickinson, Klingberg). Brankári: Grubauer (24. Francouz) - Chudobin, strely na bránku: 31:30, bez divákov
      /stav série: 0:1/

Slovák v akcii:
      Andrej Sekera (Dallas) 11:33 0 0 0 2 1 0
      /pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/