Zuzana Čaputová dostala takýto prekrásny dar!

NETKY.SK • 5 September 2021, 11:45 • 2 min
Zuzana Čaputová dostala takýto prekrásny dar!

Prezidentka Zuzana Čaputová dostala na svojej nedávnej pracovnej ceste v Oravskej Polhore kroj. Treba uznať, že folklór našej prezidentke veľmi pristane!

slovakia

left justify in out

“Ručne ušiť kroj, to sú hodiny a hodiny roboty, pekne steh za stehom," povedala Danka Tropeková, autorka krásnej vestičky– brúcniku, ktorý prezidentka dostala do daru. 

 

Súvisiaci článok: Zuzana Čaputová: Spolupráca oravských obcí môže byť inšpiráciou pre celé Slovensko

 

Pani Danka sa k šitiu krojov dostala pred desiatimi rokmi vďaka dcére, ktorá sa začala venovať folklóru. Keďže potrebovala vlastný kroj, rozhodla sa, že jej ho ušije sama. "Keď ho teraz po rokoch vidím, dobre sa na ňom zasmejem."  Dnes už vyšíva na kroje vlastné prvky a ornamenty a každý jeden kroj je jedinečný.

 

Prečítajte si tiež: Dcéra Zuzany Čaputovej rozbieha modelingovú kariéru

 

Prezidentka sa podľa jej slov s pani Dankou nestretla osobne pri odovzdávaní daru, keďže bola na vopred plánovanej ceste v zahraničí. "Chcem sa takto poďakovať jej a každému, kto uchováva naš krásny slovenský folklór," napísala na sociálnej sieti.

 

"Brúcnik je pre mňa nielen pekným darčekom, ktorým ma potešili Oravčania na mojej nedávnej pracovnej ceste, ale najmä zhmotnenou spomienkou na pracovitých a vytrvalých ľudí z tohto regiónu."

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies