Zlatý leopard z filmového festivalu v Locarne poputuje do Číny

NETKY.SK • 16 August 2010, 07:52 • 2 min
Zlatý leopard z filmového festivalu v Locarne poputuje do Číny

Zlatý leopard z filmového festivalu v Locarne poputuje do Číny

slovakia

left justify in out

img

Zlatý leopard, hlavná cena 63. Medzinárodného filmového festivalu vo švajčiarskom Locarne, poputuje do Číny.
      Hraný film Chan Ťia (Zimné prázdniny) režiséra Li Chung-čchia, ocenený v sobotu večer, presvedčil nielen porotu, ktorej predsedal zo Singapuru pochádzajúci režisér Eric Khoo, ale bol aj favoritom divákov a kritikov. Zároveň získal cenu Medzinárodnej organizácie filmových kritikov Fipresci. Snímka reflektuje na základe zážitkov a rozhovorov nedospelých ľudí v ich voľnom čase a v škole realitu v súčasnej Číne.
      Špeciálnu cenu poroty za druhý najlepší film získala absurdná francúzsko-rumunsko-maďarská snímka Morgen od rumunského režiséra Mariana Crisana o ťažkom živote na maďarsko-rumunskom pohraničí.
      Za najlepšieho režiséra ocenili Kanaďana Denisa Côtéa za snímku Curling. Ide o príbeh otca a dcéry. Najlepšou herečkou sa stala Jasna Duričič za úlohu matky v nemecko-srbsko-švédskej koprodukcii Belli belli svet (Biely biely svet) od Olega Novkoviča. Najlepším hercom sa stal Emmanuel Bilodeau, ktorý si zahral úlohu otca vo filme Curling.

Zdroj: TASR/DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies