Zelenskyj hovoril s Čaputovou, poďakoval sa za podporu

NETKY.SK • 10 Marec 2022, 16:19 • 2 min
Zelenskyj hovoril s Čaputovou, poďakoval sa za podporu

KYJEV/BRATISLAVA - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok hovoril so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou a v mene ukrajinského ľudu sa poďakoval za "podporu v potláčaní ruskej agresie".

slovakia

left justify in out

 

„Informoval som o zločinoch ruskej armády voči civilnému obyvateľstvu na Ukrajine. Musíme ich zastaviť. Diskutovali sme aj o otázkach členstva v Európskej únii," napísal o obsahu rozhovoru s Čaputovou na sociílnej sieti Twitter ukrajinský prezident.

 

 

V priebehu štvrtka Zelenskyj hovoril aj s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom, pričom podľa vlastných slov zdôraznil dôležitosť „väčšej obrannej podpory pre Ukrajinu a sankčného tlaku na Rusko". V súvislosti s neformálnym summitom EÚ vo Francúzsku otvoril aj otázku možného vstupu Ukrajiny do EÚ.

V ten istý deň telefonoval aj s britským premiérom Borisom Johnsonom a francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

 

„S Borisom Johnsonom sme hovorili o ďalšej podpore pre Ukrajinu a s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom sme sa zameriavali na mierové rozhovory. Musíme zastaviť túto vojnu," napísal Zelenskyj na Twitteri.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies