Z plánu obnovy sa majú postaviť desiatky staníc záchrannej zdravotnej služby

NETKY.SK • 20 Júl 2022, 19:59 • 2 min
Z plánu obnovy sa majú postaviť desiatky staníc záchrannej zdravotnej služby

BRATISLAVA – Na výstavbu a rekonštrukciu staníc záchrannej zdravotnej služby (ZZS) je z plánu obnovy k dispozícii vyše 30,5 milióna eur.

slovakia

left justify in out

Týkať sa to má minimálne 55 staníc. Problematike sa má venovať Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR, ktoré bude napríklad určovať, kde nové stanice vzniknú. Prostriedky mu bude Ministerstvo zdravotníctva SR poskytovať postupne. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa rezortu Petra Lániková.

 

img

      

Podmienky súčasných staníc sú podľa ministerstva často nevyhovujúce. „Ministerstvo zdravotníctva v súčasnosti neurčuje lokality vhodné pre sídlo ZZS na základe robustnej priestorovej analýzy a zároveň určuje počet a typ staníc, ktoré majú sídliť v danej obci, čo v niektorých prípadoch spôsobuje koncentráciu viacerých posádok na jednom mieste a znižuje sa tak geografická dostupnosť ZZS,“ vysvetľuje rezort v materiáli, ktorý vláda schválila na stredajšom rokovaní. Tento problém by mal podľa ministerstva čiastočne vyriešiť projekt výstavby staníc ZZS.

 

img

      

OS ZZS SR pre TASR potvrdilo, že bolo vládou SR určené ako priamy prijímateľ investície, ktorej hodnota je 32 miliónov eur bez DPH. Jej cieľom je poskytnúť zdravotníkom v záchrannej zdravotnej službe moderné a profesionálne zázemie. „Investícia priamo súvisí s reformou a optimalizáciou siete ZZS. Ukončenie výstavby je plánované v druhom kvartáli roka 2025,“ uviedla pre TASR hovorkyňa OS ZZS SR Alena Krčová.

 

Možno vás zaujme: Slaná je mŕtva rieka a doslova zabíja potenciál Gemera, vyhlásila prezidentkatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies