REPORTÁŽ: Marek Krajčí našiel cestu, ako môže štát preplácať liek na cystickú fibrózu

NETKY.SK • 11 Jún 2020, 15:27 • 2 min
REPORTÁŽ: Marek Krajčí našiel cestu, ako môže štát preplácať liek na cystickú fibrózu

BRATISLAVA - Minister zdravotníctva Marek Krajčí našiel cestu, ako môže štát preplácať liek pre pacientov s cystickou fibrózou.

slovakia

left justify in out

 

Po stretnutí s ministrom a zástupcami Klubu cystickej fibrózy o tom informovala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

 

Pomáha aj so samotnými príčinami

Kategorizačná komisia nedávno posudzovala tento liek, neodporučila však ministrovi jeho schválenie.

 

Ako prezidentka uviedla, tento liek je výnimočný v tom, že na rozdiel od doterajšej liečby pacientov s cystickou fibrózou nepomáha len v ovplyvňovaní symptómov tohto ochorenia, ale pomáha so samotnými príčinami. Je to podľa nej unikátny liek a sú s ním celkom opodstatnene spájané isté nádeje.

 

"Vstúpila som do komunikácie s pánom ministrom, aby sa podaril čo najlepší výsledok v tejto oblasti," dodala.
 

img

 

Vyjadril sa aj k incidentu vo Vrútkach

Incident vo Vrútkach označil minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) za tragický a bezprecedentný pre Slovensko. Uviedol to po štvrtkovom útoku na Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach. Vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým po obetiach a zraneným zaželal skoré uzdravenie.

 

"Osobne sa chystám do martinskej nemocnice pozrieť pacientov, pretože to, čo sa dnes stalo, je naozaj niečo bezprecedentné, čo naša krajina ešte nezažila," uviedol.

 

Priblížil, že hospitalizovaní sú traja dospelí a dve deti. "Učiteľka a deti majú ťažké bodné poranenia a policajti ľahké strelné poranenia," priblížil.

 

Pri štvrtkovom incidente na škole vo Vrútkach zomreli dvaja ľudia. Päť osôb je zranených, sú medzi nimi aj deti.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies