Zaradil sa k elitnej svetovej spoločnosti. Neporazený šampión Hrivňák túži po ďalšom úspechu

NETKY.SK • 18 Jún 2024, 09:30 • 2 min
Zaradil sa k elitnej svetovej spoločnosti. Neporazený šampión Hrivňák túži po ďalšom úspechu

Skupina zložená zo 160 talentov túži dosiahnuť rovnakú métu. Vyjsť z kvalitne európsky obsadeného turnaja Hell Boxing Kings sa však podarí iba štvorici z nich. Do revolučnej šou vstupuje s ambíciou nadviazať na doterajšie úspechy Pavol Hrivňák. Český reprezentant sa na profesionálnej úrovni stále pýši štatútom neporaziteľnosti a rád by si ho zachoval aj po ďalšej veľkej skúsenosti.

slovakia

left justify in out

Nemalé športové nadanie preukazoval už od mladého veku. Osem rokov sa venoval futbalu, neskôr skúšal tenis a plávanie. Životný osud ho však napokon nasmeroval rodinnými šľapajami. „Vo februári ubehlo päť rokov, odkedy som začal boxovať. Tomuto športu sa venoval môj otec, takže som sa k tomu dostal prostredníctvom neho. Chcel som cítiť adrenalín, prekonávať nejaké prekážky, preto som šiel s kamarátmi na prvý tréning. Okamžite ma to chytilo a tréneri mi povedali, že mám veľký potenciál,“ vracia sa k svojim začiatkom.

V polovici marca dokráčal rodák z Ústi nad Labem k veľkému úspechu pre celú svoju krajinu. Z turnaja v Nemecku priviezol opasok svetového šampióna WBC Youth World Cruiser, čím sa zaradil k skupine hviezd ako Julio César Chávez Jr. či Murat Gassiev. „Je to pre mňa doposiaľ najväčší kariérny boom. Postupom času si to užívam čoraz viac. Ľudia ma začínajú spoznávať, čo je naozaj pekný pocit,“ priznáva.

Vo finálovom dueli zdolal dovtedy neporazeného Umara Tsomaeva. S veľkým favoritom si poradil na body. „Úplne presne si pamätám celých šesť kôl. Vedel som, že nesmiem ustúpiť ani krok vzad. Proste som cez neho potreboval jednoznačne prejsť, pretože som nebol domáci, musel som ovládnuť všetky kolá,“ živo si vybavuje titulovú konfrontáciu.

Status neporaziteľnosti
Medzi lanami je pre každého protagonistu dôležitá psychická stránka. Nevhodné myšlienky dokážu narobiť poriadnu šarapatu. „Vždy som mal problém s hlavou. V tomto zápase som si uvedomil, že všetko je naozaj iba o mentálnom nastavení. Ak človek chce, dokáže nemožné. Nakoplo ma to trénovať ešte viac a do každého súboja vstupovať úplne inak,“ hovorí o ďalších benefitoch cenného triumfu.
 
S pozoruhodným profesionálnym skóre 5:0 už budí pozornosť rivalov. Každý by mu rád uštedril prvé zaváhanie na elitnej úrovni. „Stále idem do zápasu s tým, že súper je na tom rovnako ako ja. Idem vyhrať bez ohľadu na to, aký tlak vyvíja. Koncentrujem sa iba na boj. Každý už niekedy pocítil prehru. Ja som medzi amatérmi nemal úplne oslnivé skóre. Teraz už viem, ako sa v tomto svete hýbať,“ spokojne konštatuje stále iba 22-ročný prospekt.

Vyrovnaná konkurencia
Do revolučného projektu Hell Boxing Kings prichádza zamútiť vody ťažkej divízie. „Vidím to ako veľkú príležitosť do budúcnosti. Človeka pritiahne už iba pekná finančná čiastka. V mojej aktuálne fáze je ale skôr dôležitejšia propagácia, dostať sa do povedomia nielen v Česku. V tomto smere je to nastavené výborne,“ nachádza slová chvály na prelomovú boxerskú šou.
 
Cieľ zasadnúť na pomyselný trón a uchmatnúť štedré odmeny má v najťažšej hmotnostnej kategórii ďalších 39 účastníkov. „Keď som si pozeral obsadenie váhy, príde mi, že sme na tom všetci rovnako. Je tam niekoľko bojovníkov, ktorých poznám ešte z obdobia, kedy som bol súčasťou reprezentácie. S nikým z nich som ale neboxoval. Nemôžem preto nikoho vyslovene favorizovať. Beriem tak samého seba, idem za víťazstvom,“ netají nositeľ českých farieb.

Na zisk titulu juniorského svetového šampióna má Pavol Hrivňák možnosť nadviazať ďalším skalpom, ktorý stojí za zmienku. „Rád by som zotrval v profesionálnom ringu. Chcem postupne zbierať skúsenosti a tituly, neskôr brať veľké zápasy. Mojím cieľom je dostať sa medzi špičku planéty a zúčastňovať sa prestížnych turnajov po svete, kde sa objavujú mená, ku ktorým teraz vzhliadam,“ praje si účastník projektu Hell Boxing Kings.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Hell Boxing Kings, Zdroj foto: Hell Boxing Kings
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies