VIDEO: Tisíce ľudí protestovali v centre Bruselu proti opatreniam. Polícia použila vodné delá

NETKY.SK • 21 November 2021, 17:09 • 3 min
VIDEO: Tisíce ľudí protestovali v centre Bruselu proti opatreniam. Polícia použila vodné delá

BRUSEL - Belgická vláda pristúpila k sprísneniu obmedzení po tom, ako prudko stúpol počet prípadov ochorenia na COVID-19.

slovakia

left justify in out

V nedeľu proti opatreniam protestovalo zhurba 35 000 ľudí, píšu The Brussels Times. Mnohí účastníci protestovali aj proti odporúčaniam vlády na zaočkovanie obyvateľov Belgicka a proti povinnému očkovaniu pre zamestnancov v zdravotníctve. Belgickí zdravotníci, ktorí sa nedajú zaočkovať proti koronavírusu, totiž môžu prísť budúci rok o prácu.

 

 

Podľa agentúry AFP účastníci protestov spoločne kráčali za obrovským plagátom s nápisom. Spoločne za slobodu. Na protestoch použili aj dymovnice a svetlice. Počas počiatočnej fázy protestov nehlásili žiadne násilnosti. Situácia sa však neskôr zmenila a niektorí protestujúci začali hádzať svetlice do policajtov, ktorí odpovedali vodným delom a slzným plynomAP tiež upozorňuje na to, že demonštrácie sa nekonali v blízkosti sídiel európskych inštitúcií.

 

 

Prečítajte si tiež: VIDEO: Sprísnenie opatrení spustilo v Holandsku násilné protesty. Polícia použila streľbu

 

V uplynulých dňoch sa konali protesty proti opatreniam alebo očkovaniu v mnohých európskych mestách, keďže vlády mnohých krajín pristúpili pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v Európe k sprísňovaniu pandemických opatrení. Pozornosť pritom tento víkend upútali najmä protesty v Holandsku, ktoré v piatok a sobotu vyústili do násilia a polícia na nich zatkla niekoľko desiatok ľudí.

 

 

Aj v neďalekej Viedni vyšli do ulíc desaťtisíce ľudí. Rakúsko zavedie po rekordnom počte nových prípadov nákazy koronavírusom plošný lockdown, ktorý sa začne v pondelok a bude sa týkať zaočkovaných aj nezaočkovaných občanov. Oznámil to v piatok predpoludním kancelár Alexander Schallenberg. Lockdown bude trvať maximálne 20 dní s prehodnotením situácie po 10 dňoch. Rakúska vláda zároveň oznámila, že od 1. februára 2022 začne v krajine platiť povinnosť byť zaočkovaný proti COVID-19 pre všetkých obyvateľov. Očkovanie 3. dávkou bude možné už po 4 mesiacoch.

 

Možno vás zaujme: Vo Viedni protestovalo proti novým opatreniam približne 30 000 ľudí

 

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies