VšZP upozorňuje na podvodné praktiky v súvislosti s prepoisťovaním. Na toto si dávajte pozor

NETKY.SK • 4 Júl 2024, 14:04 • 2 min
VšZP upozorňuje na podvodné praktiky v súvislosti s prepoisťovaním. Na toto si dávajte pozor

BRATISLAVA - Zároveň vyzýva verejnosť na ostražitosť.

slovakia

left justify in out

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) upozorňuje na podvodné konanie a nekalé praktiky v súvislosti s prepoisťovaním. Zároveň vyzýva verejnosť na ostražitosť. Informovala o tom Ivana Linetová z oddelenia komunikácie zdravotnej poisťovne.

"VšZP opäť zaznamenáva zvýšený počet podnetov od svojich poistencov na podvodné konanie jednotlivcov a vyzýva klientov na ostražitosť a overovanie si informácií," uviedla.

Finanční agenti podľa jej slov aktuálne najčastejšie oslovujú poistencov emailom alebo osobne na sídliskách miest či vo vlakoch. Súčasťou ich praktík je napríklad šírenie zavádzajúcich tvrdení o poskytovaní zdravotnej starostlivosti či finančnej kondície poisťovne.

"Evidujeme tiež prípady zavádzania pri podpise prihlášky, keď je poistencom tvrdené, že ide napríklad len o anketu a nemajú vedomosť o tom, že podpisujú zmenovú prihlášku. Objavili sa tiež prípady nátlaku, keď sú klienti nútení k okamžitému podpisu prihlášky," dodala Linetová s tým, že VšZP tieto tvrdenia a nátlakové postupy rázne odmieta.

Zdravotná poisťovňa v tejto súvislosti vyzýva verejnosť na opatrnosť. "Výber zdravotnej poisťovne má byť slobodným rozhodnutím. Práve také neférové konanie môže skomplikovať dostupnosť zdravotnej starostlivosti a zdravotný stav oklamaných ľudí," podotkla.

Pred prípadnou zmenou zdravotnej poisťovne odporúča overiť si pravdivosť tvrdení v klientskych pracoviskách VšZP či v call centre. "V prípade, že sa poistenec stal obeťou nekalého prepoisťovania, prípadne takéto podozrenie nadobudol, prosíme, aby sa obrátil na najbližšiu pobočku VšZP," dodala Linetová.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Všeobecná zdravotná poisťovňa, Foto: nivy.com
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies