Záchranári v Jasnej boli na Silvestra vyťažení, zasahovali pri desiatkách lyžiarskych úrazoch

NETKY.SK • 1 Január 2016, 09:42 • 2 min
Záchranári v Jasnej boli na Silvestra vyťažení, zasahovali pri desiatkách lyžiarskych úrazoch

BRATISLAVA - Počas Silvestra záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) v lyžiarskom stredisku Jasná v Nízkych Tatrách ošetrili celkovo 20 zranení. TASR o tom informovala HZS.

slovakia

left justify in out

Medzi vážne prípady patril zranený snoubordista z Maďarska, ktorý spadol na traverze Májovej muldy. "Z traverzu padal dole svahom po kameňoch, ktoré spevňujú bok zjazdovky. Okrem mnohopočetných povrchových zranení mal aj otras mozgu a pravdepodobne zlomeninu stehennej kosti," priblížila HZS.

 

Záchranári zraneného po príchode uložili do vákuového matraca, a následne pomocou lanovej techniky vytiahli späť na lyžiarsku trať. O súčinnosť boli požiadaní aj leteckí záchranári, ktorí pristáli na Priehybe a transportovali zraneného do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.

 

Na zjazdovke slovenská lyžiarka pádom utrpela otras mozgu. Záchranári HZS ju po ošetrení transportovali na parkovisko, kde ju odovzdali posádke rýchlej zdravotnej pomoci (RZP). V ďalších strediskách, kde zasahujú záchranári HZS na lyžiarskych svahoch, nebolo až toľko úrazov. Vo Vysokých Tatrách zasahovali záchranári len v jednom prípade, v Západných Tatrách a Veľkej Fatre dvakrát.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies