Ako zvládnuť pracovné tempo?

NETKY.SK • 20 Máj 2024, 11:06 • 2 min
Ako zvládnuť pracovné tempo?

BRATISLAVA - Pracovné tempo pomáha lepšie zvládať upokojujúca hudba, obedné prestávky či spísanie si zoznamu úloh. Dôležité je tiež nezostávať vždy v práci posledný a po pracovnej dobe venovať energiu inam. Poukázal na to na sociálnej sieti Slovenský Červený kríž (SČK).

slovakia

left justify in out

Obedné prestávky odporúča tráviť v príjemnej spoločnosti a bez zhonu. "V peknom počasí si môžete dopriať s kolegami piknik napríklad v parku."
 
Slovenský Červený kríž upozorňuje, že netreba zostávať v práci pravidelne posledný. "Pracovať dlhšie neznamená automaticky aj lepšie. Vyčerpaný po celom dni len sťažka ešte podáte dobrý výkon," poznamenal.
 
V prípade práce z domu radí vyčleniť si jedno miesto v byte a striktne pracovať len tam. Koniec pracovného dňa SČK odporúča uzavrieť spísaním si zoznamu úloh na ďalší deň. "To vám pomôže nedržať ich v hlave a začať relaxovať," dodal.
 
Cestu domov by mali ľudia využiť na odpojenie sa z práce. "V MHD môžete čítať knihu, v aute počúvať obľúbenú hudbu. Alebo si cestu domov spestrite prechádzkou," odporúča Slovenský Červený kríž.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: Slovenský Červený kríž, TASR, Ilustračné foto: Freepik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies