Za propagáciu Islamského štátu pôjde do väzenia na 6 rokov

NETKY.SK • 30 Jún 2021, 07:16 • 2 min
Za propagáciu Islamského štátu pôjde do väzenia na 6 rokov

HOLANDSKO - Holandský súd v utorok usvedčil 32-ročnú ženu zo spoluúčasti na zločinoch, ktoré spáchali v Sýrii a Iraku extrémisti z takzvaného Islamského štátu (IS) a poslal ju na šesť rokov do väzenia.

slovakia

left justify in out

S miernejším trestom súd nesúhlasil 

Odsúdená zo svojho bydliska neďaleko Amsterdamu šírila propagandu v prospech IS, čím sa podieľala na vojnových zločinoch, konštatoval súd. Obžaloba pôvodne žiadala trojročný trest odňatia slobody. Ten by bol podľa sudcov príliš nízky, a to aj napriek psychickým problémom obžalovanej.

 

img


Odsúdená v roku 2019 prostredníctvom aplikácie Telegram rozoslala veľké množstvo propagandistických materiálov IS. Zdieľala aj dve videá zobrazujúce popravy vojnových väzňov, pričom k jednému z nich pripojila "znevažujúce" komentáre.

 

Tým podľa súdu "urážala osobnú dôstojnosť mŕtvych ľudí a to je vojnový zločin". Ďalších ľudí podnecovala k terorizmu a vojnovým zločinom, učila ich vyrábať vesty s výbušninami a posielala peniaze osobám zapojeným do teroristických aktivít.

 

img

 

Šírením propagandy sa stala "súčasťou teroristickej organizácie, ktorá je na celom svete vinná z útokov a rozsievania strachu", uvádza sa vo vyhlásení súdu. Usvedčenej žene súd okrem šesťročného väzenia nariadil aj psychologickú terapiu.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies