Z rakúskej vlády odišli po korupčnom škandále všetci ministri za FPÖ

NETKY.SK • 21 Máj 2019, 10:15 • 2 min
Z rakúskej vlády odišli po korupčnom škandále všetci ministri za FPÖ

VIEDEŇ - V rakúskej vláde sa po prevalení korupčného škandálu viac nenachádza žiaden minister za krajne pravicovú Slobodnú stranu Rakúska (FPÖ).

slovakia

left justify in out

Rakúskom otriasol korupčný škandál, v dôsledku ktorého už oznámil svoj odchod z funkcie vicekancelára aj z pozície predsedu FPÖ Heinz-Christian Strache. Teraz tamojší kancelár Sebastian Kurz požiadal prezidenta Alexandra Van der Bellena, aby odvolal z postu aj ministra vnútra Herberta Kickla, dôležitého a váženého člena FPÖ. Po rezignácii ministrov sa dočasný stranícky šéf FPÖ Norbert Hofer vyjadril: "Nenecháme nikoho vonku v daždi."

 

img

 

Do času, kým sa uskutočnia predčasné parlamentné voľby, bude rakúska vláda fungovať v krízovom režime, pričom uvoľnené miesta po ministroch dočasne nahradia nestraníci. Predčasné voľby sú naplánované na začiatok septembra, no presný termín ich konania doposiaľ nie je známy. Opozičné strany plánujú v najbližších dňoch zvolať hlasovanie o vyslovení nedôvery Kurzovej vláde.

 

Obrovská korupcia v Rakúsku: Šéf FPÖ ponúkal Ruske zákazky za financovanie jeho kampane


Strana FPÖ sa do pozornosti médií dostala po tom, čo v Nemecku zverejnili záznam z rozhovoru Heinza-Christiana Stracheho, ktorý sa odohral na ostrove Ibiza ešte v roku 2017. Politik vo videu ponúka budúce kontrakty výmenou za financovanie a mediálnu podporu jeho strany istej Ruske, o ktorej si myslí, že je sprostredkovateľkou bohatých ruských biznismenov.

 

imgtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies