Vyšlú Kanada a USA na Ukrajinu svojich vojenských inštruktorov?

NETKY.SK • 18 Jún 2024, 09:04 • 2 min
Vyšlú Kanada a USA na Ukrajinu svojich vojenských inštruktorov?

OTTAWA - Kanada si nemyslí, že je vhodný čas na opätovné vyslanie kanadských vojenských inštruktorov na Ukrajinu. Uviedol to kanadský minister obrany Bill Blair. Správu priniesla agentúra Reuters.

slovakia

left justify in out

Blair hovoril s novinármi po stretnutí ministrov obrany NATO minulý týždeň, na ktorom bolo dohodnuté, že Aliancia prevezme väčšiu úlohu pri koordinácii dodávok zbraní na Ukrajinu.

"Rokovalo sa o misii NATO na posilnenie výcviku. Podľa môjho názoru nie sú v súčasnosti vhodné okolnosti pre vyslanie kanadských inštruktorov na Ukrajinu," povedal Blair.

"Myslím si, že v súčasnosti existuje celkom pochopiteľné znepokojenie týkajúce sa rozšírenia výcvikovej misie na Ukrajinu," dodal šéf kanadského rezortu obrany.

Kanada pomohla od roku 2015 s prípravou viac ako 40 000 ukrajinských vojakov. Svojich vojenských inštruktorov stiahla zo západu Ukrajinu krátko pred tým, ako ruské vojská vo februári 2022 vpadli na Ukrajinu. Kanadskí vojenskí školitelia sa presunuli do Británie a Poľska, kde ďalej pokračujú v práci s ukrajinskými vojakmi.

Rovnako aj Spojené štáty uviedli, že neplánujú na Ukrajinu vyslať vojenských inštruktorov, pripomína Reuters.

 

 

       twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: Reuters, Foto: Kanadský minister obrany Bill Blair / theglobeandmail.com
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies