Volko a Putaková sa vracajú do tréningového procesu

NETKY.SK • 24 Apríl 2020, 21:24 • 2 min
Volko a Putaková sa vracajú do tréningového procesu

BRATISLAVA - Uvoľnenie reštrikčných opatrení v súvislosti s koronavírusom, podľa ktorých je od stredy 22. apríla možné na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR športovať na vonkajších športoviskách, využili aj slovenskí reprezentanti v atletike.

slovakia

left justify in out

Volko sa teší z otvorenia športovísk
Halový majster Európy Ján Volko priznal, že tréning na atletickom štadióne mu už chýbal. "Samozrejme, z otvorenia štadiónov mám veľkú radosť, keďže v tomto období už naozaj potrebujeme prejsť na rýchlostné tréningy v tretrách a tiež na špeciálnu prípravu. Šprintovať na futbalovom trávniku nie je úplne ideálne, hoci ani nie najhoršie. Na špeciálny tréning je však atletický ovál nevyhnutný," povedal pre atletika.sk

 

img

 

Dvojica trénerov

Volko, ktorému trénerské duo Naďa Bendová - Róbert Kresťanko pripravilo na úvod tempové úseky. Tie absolvoval na štadióne v Brezne. "Bola to naozaj chuťovka, dosť náročná. Myslím si však, že som to zvládol celkom dobre," s úsmevom poznamenal pre oficiálny web SAZ druhý muž tohtoročných halových európskych tabuliek na šesťdesiatke.

 

Z karantény do tréningového procesu 
Načasovanie otvorenia štadiónov bolo ideálne pre Ivetu Putalovú. Štvrtej z halových ME 2015 a šiestej z halových MS 2016 v behu na 400 m len v pondelok skončila dvojtýždňovú karanténa po návrate zo sústredenia v Juhoafrickej republike.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Iveta Putalova (@ivetaputalova_400m),

 

"Rozhodnutie, že sa od stredy môže znova oficiálne trénovať na štadiónoch, nám zahralo do kariet. Nemusíme improvizovať, čo ma nesmierne teší. V Bratislave preferujeme prípravu na starom štadióne Interu. Prvý deň oficiálnej možnosti pripravovať sa na atletickom štadióne sme oslávili osemstovkárskym tréningom," uviedol Putalovej kouč Marcel Lopuchovský.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies