Chorvátsko sa pripravuje na letný turizmus. Začína od apríla očkovať medzi prvými pracovníkov cestovného ruchu

NETKY.SK • 12 Apríl 2021, 13:21 • 2 min
Chorvátsko sa pripravuje na letný turizmus. Začína od apríla očkovať medzi prvými  pracovníkov cestovného ruchu

CHORVÁTSKO - V polovici apríla začne v Chorvátsku očkovanie pracovníkov cestovného ruchu. Okrem začatia očkovania pracovníkov v cestovnom ruchu sa diskutuje aj o zriadení ďalších bodov pre testovanie turistov v turistických oblastiach.

slovakia

left justify in out

Chorvátsko začína od apríla očkovať desaťtisíce pracovníkov cestovného ruchu medzi prvými. Ministerka cestovného ruchu a športu Nikolina Brnjac usporiadala stretnutie so zástupcami Chorvátskeho inštitútu verejného zdravia na tému začatia očkovania pracovníkov cestovného ruchu a zriadenia ďalších miest pre testovanie turistov v turistických oblastiach. Očkovanie 70-tisíc pracovníkov cestovného ruchu začne v polovici apríla. Okrem stálych zamestnancov v odvetví cestovného ruchu budú do prioritného očkovania zahrnutí aj sezónni pracovníci. Cieľom je začať čo najskôr aj očkovanie 90-tisíc majiteľov súkromných apartmánov, ktorí sú takisto zohľadňovaní v súlade so stanovenými prioritami očkovania v odvetví cestovného ruchu.

 

img

„Chorvátsko je medzi prvými krajinami, ktoré začínajú očkovanie pracovníkov cestovného ruchu, čo je pre nás veľmi dôležité z hľadiska ďalšieho posilnenia vnímania Chorvátska ako bezpečnej destinácie. Okrem projektu týkajúceho sa bezpečného pobytu „Safe Stay in Croatia" je to ďalšia záruka pre turistov, že Chorvátsko spĺňa všetky predpoklady pre bezpečnú dovolenku pre každého hosťa, ktorý si ako turistickú destináciu zvolí našu krajinu," uviedla ministerka Nikolina Brnjac.

 

img

Okrem začatia očkovania pracovníkov v cestovnom ruchu sa diskutuje aj o zriadení ďalších bodov pre testovanie turistov v turistických oblastiach, ale aj v hoteloch, kempoch či marínach.  Andrej Maťko zo spoločnosti Settour Slovakia informoval, že v Chorvástku odštartujú čoskoro aj vzdelávanie osôb, ktoré budú vykonávať testovanie v súlade s podmienkami stanovenými Chorvátskym inštitútom verejného zdravia.
 

Prečítajte si tiež: Chorváti sú pripravení, od apríla čakajú prvých zahraničných turistovtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies