Varholíková-Rezešová doplnila výpoveď: Pred nehodou bola oslepená!

NETKY.SK • 19 November 2013, 12:36 • 2 min
Varholíková-Rezešová doplnila výpoveď: Pred nehodou bola oslepená!

BUDAPEŠŤ - Eva Varholíková-Rezešová, ktorá je obvinená zo spôsobenia vlaňajšej dopravnej nehody na maďarskej diaľnici M3 so štyrmi obeťami, pred dnešným pojednávaním na Súde pre okolie Budapešti nečakane doplnila svoju výpoveď. Podľa internetového vydania týždenníka Heti Világgazdaság (HVG) vyhlásila, že pred nehodou bola náhle oslepená.

slovakia

left justify in out

"Spomínam si, že tesne pred haváriou ma vyrušil náhly zdroj svetla z druhej strany diaľnice, čo mi na chvíľu odviedlo pozornosť," cituje HVG doplnok k výpovedi zo súdneho spisu a dodáva, že predtým slovenská milionárka nikdy nehovorila o tom, že by ju vyrušilo svetlo protiidúceho auta. Kvôli úprave výpovede možno na dnešnom pojednávaní očakávať zvraty, podotkol HVG.

Proces dokazovania bol ukončený 29. októbra vypočutím znalcov. Žiadosť obvinenej a jej obhajcu o možnosť prepustenia na kauciu, prípadne uvalenie domácej väzby, okresný súd v Gödöllö, ktorý prípad pojednáva, zamietol.

Varholíková-Rezešová je obvinená, že vlani 21. augusta spôsobila na diaľnici M3 dopravnú nehodu, pri ktorej vo vozidle značky Fiat Punto zahynuli traja ľudia. Ďalšia žena v horiacom aute utrpela ťažké poranenia a po prevoze do nemocnice im podľahla.

Maďarská polícia ukončila vyšetrovanie vo februári. Okresná prokuratúra pre okolie Budína 17. mája vzniesla obvinenie z trestného činu spôsobenia dopravnej nehody pod vplyvom alkoholu s následkom smrti viacerých osôb a z trestného činu ohrozenia cestnej premávky.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies