Vakcíny od Pfizer-BioNTech a AstraZeneca výrazne znižujú riziko nákazy už po prvej dávke

NETKY.SK • 23 Apríl 2021, 13:05 • 2 min
Vakcíny od Pfizer-BioNTech a AstraZeneca výrazne znižujú riziko nákazy už po prvej dávke

LONDÝN - Vakcíny od konzorcia Pfizer-BioNTech a spoločnosti AstraZeneca výrazne znižujú riziko nákazy koronavírusom už po podaní prvej dávky.

slovakia

left justify in out

Oxfordská univerzita dnes informovala, že vakcíny Pfizer-BioNTech a AstraZeneca výrazne znižujú riziko nákazy koronavírusom už po podaní prvej dávky. Výskum sa opiera o výsledky testov, na ktorých sa od apríla do decembra zúčastnilo v Anglicku a Walese viac ako 370-tisíc ľudí. Závery štúdie zatiaľ neboli publikované v recenzovanom vedeckom časopise.

 

img

 

Počas troch týždňov od podania prvej dávky ktorejkoľvek z testovaných vakcín miera infekcií ochorením COVID-19 klesla o 65 percent, tvrdia vedci. Po podaní druhej dávky bola redukcia ešte výraznejšia.

 

Mohlo by vás zaujímať: Spoločnosť Pfizer potvrdila výskyt falošných vakcín v Mexiku a Poľskutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies