V tejto krajine žiadajú opätovné nosenie rúšok

NETKY.SK • 28 Jún 2022, 07:30 • 2 min
V tejto krajine žiadajú opätovné nosenie rúšok

PARÍŽ – Francúzi by mali opäť začať nosiť rúška na preplnených miestach, a to najmä v prostriedkoch verejnej dopravy. Požiadala ich o to v pondelok francúzska ministerka zdravotníctva Brigitte Bourguignonová.

slovakia

left justify in out

Vyjadrila sa tak v čase, keď Francúzsko sužuje nová vlna covidovej nákazy spôsobená šíriacimi sa variantmi a subvariantmi koronavírusu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters. „Nehovorím, že by to malo byť povinné, ale žiadam Francúzov, aby si nasadili rúško v prostriedkoch verejnej dopravy,“ povedala ministerka, pričom toto opatrenie označila za „občiansku povinnosť“.

 

img

 

„Nejde len o odporúčanie, žiadam vás o to,“ povedala Bourguignonová s tým, že rúška by mali Francúzi opäť nosiť aj v iných uzavretých priestoroch, ako napríklad na pracoviskách či v obchodoch. Francúzsko v pondelok hlásilo, že za posledných 24 hodín zaznamenalo 17 601 nových prípadov nákazy koronavírusom. To je najvyšší prírastok od 18. apríla, pripomína Reuters. Za posledný deň v tejto krajine pribudlo aj 48 úmrtí súvisiacich s covidom.

 

img

 

Šéf francúzskej vakcinačnej kampane Alain Fischer pred necelým týždňom informoval, že Francúzsko sa nachádza uprostred novej vlny nákazy, podobne ako aj viaceré ďalšie európskej krajiny. Osobne sa zasadil za opätovné zavedenie povinného nosenia rúšok v prostriedkoch verejnej dopravy.

 

Možno vás zaujme: Ide o teroristický čin! Zelenskyj takto označil útok v Kremenčukutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies