V hmotnej núdzi bolo v SR na konci septembra 72,1 tisíca detí

NETKY.SK • 5 November 2017, 09:44 • 2 min
V hmotnej núdzi bolo v SR na konci septembra 72,1 tisíca detí

BRATISLAVA - V hmotnej núdzi sa ku koncu septembra tohto roka na Slovensku nachádzalo 72,1 tisíca detí. V porovnaní s koncom septembra vlaňajška išlo o pokles o 13,7 tisíca detí.

slovakia

left justify in out

Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Ku koncu deviateho mesiaca bolo pritom v hmotnej núdzi 45,3 tisíca jednotlivcov bez detí. Medziročne ich počet klesol o 11,5 tisíca. Sociálne odkázaných jednotlivcov s jedným až štyrmi deťmi bolo 10,4 tisíca. Ich počet sa oproti koncu septembra minulého roka znížil o 2,3 tisíca.

Jednotlivcov s viac ako štyrmi deťmi vykázali úrady práce a sociálnych vecí na konci septembra tohto roka 313, čo je medziročne menej o 54 osôb. V hmotnej núdzi bolo 6,6 tisíca dvojíc. Oproti septembru vlaňajška ich počet klesol o 1,3 tisíca.

Dvojíc s jedným až štyrmi deťmi bolo 14,6 tisíca, čo je medziročný pokles o 3,4 tisíca. Dvojíc s viac ako štyrmi deťmi odkázaných na dávky v hmotnej núdzi úrady evidovali 3,7 tisíca. Medziročne je to menej o 538 osôb.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies