Tanec pri fontáne Družba: Tančiareň pod holým nebom opäť v Bratislave

NETKY.SK • 13 Máj 2024, 19:25 • 2 min
Tanec pri fontáne Družba: Tančiareň pod holým nebom opäť v Bratislave

BRATISLAVA - Podujatie TANEC PRI FONTÁNE zorganizovali tanečníci prvýkrát minulý rok a uskutočnilo sa celkovo 8-krát v mesiacoch august a september. Tento rok sa bude konať voľné tancovanie pod holým nebom na Námestí slobody v Bratislave opäť, prvýkrát v stredu 22.mája.

slovakia

left justify in out

Pri fontáne Družba sa budú v stredy v čase od 18,00 do 22,00 hod. voľne tancovať párové tance salsa, bachata a kizomba. „Na podujatie môže prísť ktokoľvek, kto má rád tanec a hudbu, hoci nemá skúsenosť s tancom. Tancovať sa budú párové tance, avšak nie je podmienkou prísť vo dvojici,“ vysvetľuje Juliana Murcínová, realizátorka podujatia TANEC PRI FONTÁNE a zakladateľka tanečnej komunity Dance with July. Každá tančiareň je doplnená o ukážky a animácie lektorov z rozličných tanečných škôl.

„Pre netanečníkov sme pripravili animácie so skúsenými lektormi a aj oni si môžu vyskúšať nové tanečné štýly. Podujatie je zároveň prezentáciou rozličných tanečných škôl a okrem radosti z tanca napĺňa myšlienku podporovania tanečnej komunity v Bratislave a okolí,“ doplnila Murcínová.

Otvorenie tohtoročnej sezóny tančiarní na Námestí slobody sa uskutoční v stredu 22. mája, od 18,00- 22,00 hod.„Minulý rok sa stretávalo v stredy pri fontáne Družba od 200 do 400 osôb. Tento rok to vyzerá tak, že TANEC PRI FONTÁNE priláka ešte viac tanečníkov a verejnosť ako naposledy. Veľký záujem o túto verejnú akciu je dôkazom, že Bratislave chýbalo podujatie podobného charakteru. Podujatie je bezplatné a jeho realizáciu môžu účastníci podporiť dobrovoľným príspevkom, za čo im vopred ďakujem,“ dodáva Juliana Murcínová.

V prípade priaznivého počasia sa bude tancovať pri fontáne Družba v dňoch 05.,19.,26. júna, 10.,17.,24. júla, 07.,14.,21.augusta, 04.,11.,18. septembra 2024. Podujatie podporilo Bratislavské kultúrne informačné stredisko (BKIS) a nad podujatím TANEC PRI FONTÁNE prebral záštitu primátor Bratislavy Matúš Vallo. Všetky ďalšie informácie o podujatí je možné sledovať na sociálnych sieťach realizátorky Juliany Murcínovej - Dance with July (buď na Facebooku alebo na Instagrame).twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Dance with July / Juliana Murcínová, Foto:
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies